- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 15, maj 2022 17:46
-
Krystyna Dzióbek

Okręg Pomorski PZN realizuje projekt pod nazwą "Samodzielność przez naukę" dofinansowany przez PFRON umowa nr ZZO/000336/11/D z dnia 01.06.2020, aneks nr 2 z dn. 12.05.2022.
W ramach tego projektu realizujemy następujące zadania:
- prowadzenie zajęć z zakresu orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się z białą laską. Zajęcia te prowadzone są od 01.04.2022 do 31.03.2023r. – zawsze od poniedziałku do piątku i w każdym miesiącu. Osoby zainteresowane tymi zajęciami zgłaszane są telefonicznie bądź mailowo przez prezesów naszych kół terenowych. Instruktor umawia się z beneficjentem na konkretny dzień.
- prowadzenie zajęć z zakresu czynności życia codziennego.
Zajęcia te prowadzone są od 01.04.2022 do 31.03.2023r. – zawsze od poniedziałku do piątku i w każdym miesiącu. Osoby zainteresowane tymi zajęciami zgłaszane są telefonicznie bądź mailowo przez prezesów naszych kół terenowych. Instruktor umawia się z beneficjentem na konkretny dzień.
- prowadzenie terapii psychologicznej indywidualnej.
Zajęcia te prowadzone są od miesiąca czerwca 2022 do marca 2023r. Każdy Beneficjent, który jest zainteresowany tego rodzaju wsparciem, może zgłosić się do naszej placówki. Umawiamy wtedy BO z psychologiem.
- prowadzenie zajęć z zakresu nauki obsługi komputera, smartfonów i innego sprzętu specjalistycznego.
Zajęcia te prowadzone są od miesiąca kwietnia 2022 do marca 2023r. Każdy Beneficjent, który jest zainteresowany tego rodzaju wsparciem, może zgłosić się do naszej placówki. Umawiamy wtedy BO z instruktorem.
- zajęcia dla osób chorych na cukrzycę
Zajęcia te prowadzone są raz na kwartał. Osoby, które chorują na cukrzycę powiadamiamy o spotkaniu telefonicznie.
- poradnictwo prawne
Porad prawnych udziela radca prawny. Porady udzielane są w każdy drugi i ostatni wtorek miesiąca od godziny 15:00 od kwietnia 2022 do marca 2023
- szkolenie grupowe wyjazdowe z zakresu nowych technologii - obejmie ono 30 beneficjentów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia z tego zakresu; ta forma wsparcia ma za zadanie nauczyć naszych członków jak korzystać w życiu codziennym ze smartfonów z systemem android i iOS, głównie przy zajęciach z orientacji przestrzennej i czynności życia codziennego.
- szkolenie grupowe wyjazdowe z dostępności plus – obejmie ono 30 beneficjentów; jest to nowe szkolenie, które organizujemy w związku z dużą potrzebą naszych członków, będzie ono dotyczyło nowych przepisów dotyczących dostępności cyfrowej, architektonicznej i informacyjno–komunikacyjnej ułatwiających codziennie funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami.
W zajęciach uczestniczą Beneficjenci z całego naszego województwa. Wszyscy instruktorzy realizują swoje zadania bez większych problemów. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 53 Beneficjentów, którzy w zależności od potrzeb uczestniczyli w odpowiednich zajęciach.
Zainteresowanych uczestnictwem w naszym projekcie, prosimy o kontakt telefoniczny tel.: 58 341 26 83, 724 888 821, 724 888 827 lub mailowo:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Można także zgłosić się do naszej placówki przy ul. Jesionowej 10 w Gdańsku Wrzeszczu. Serdecznie zapraszamy.