Kursy zawodowe dla osób z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo, 

Pragniemy poinformować o możliwości kształcenia na bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych adresowanych do osób z niepełnosprawnościami. Od 2015 roku kształcimy osoby z niepełnosprawnościami w zawodach technik fotografii, grafiki, reklamy, procesów introligatorskich oraz technik prac biurowych - dla osób słabowidzących. Obecnie rozpoczęliśmy rekrutację  na rok szkolny 2022/2023. Kwalifikacyjne kursy zawodowe, są pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego. Dają możliwość przygotowania się w krótkim czasie do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji. Uczestnik kursu może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.      

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku przystosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (posiadamy podjazdy, windy, parking). 

https://ckziu1.gda.pl/rekrutacja/rekrutacja-kkz-on 

https://ckziu1.gda.pl/oferta-edukacyjna/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia 

Zapraszam serdecznie do skorzystania z naszej oferty, a w razie potrzeby chętnie dopełnimy prezentacji. 

Z poważaniem 

Beata Lost

Kierownik Biura Warsztatowego i Szkoleń

CKZiU Nr 1 w Gdańsku

Al. Gen. J. Hallera 16/18

80-426 Gdańsk

tel. 537 248 388

Pomoc psychologiczna

Fundacja Edukacji Nowoczesnej organizuje kolejną edycję projektu psychologicznego skierowanego do osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. 

 

„Dbam o swoje zdrowie psychiczne ! Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS-Co-V-2”. 

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz towarzyszące jej ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. Wprowadzone obostrzenia wiążą się z ograniczeniem dostępu do dotychczasowych świadczeń terapeutycznych, częstszym niż zwykle przebywaniem w domu oraz zmniejszoną ilością kontaktów międzyludzkich. Taka sytuacja wpływa negatywnie na ogólny dobrostan psychiczny, prowadzi do wzrostu poziomu stresu oraz lęku przed izolacją. 

W ramach projektu oferujemy : 

1. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski - 15 h; 

2. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski (małżonkowie, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie 

i inni opiekunowie) - 15 h. 

 

Znaczna część osób z niepełnosprawnościami, z uwagi na ich stan zdrowia, jest w grupie ryzyka – wychodząc naprzeciw ich potrzebom oferujemy możliwość wyboru formy pomocy – spotkania online (za pomocą środków porozumiewania się na odległość: telefon, komunikatory społecznościowe) bądź stacjonarne w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Takie podejście daje poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na odbycie rozmowy w domowym, przyjaznym zaciszu. 

 

Warunkiem udziału osób z niepełnosprawnościami w projekcie jest przedłożenie: 

1. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność oraz stopień bądź innego dokumentu równoważnego do powyższego (skany vs. wersja papierowa); 

Warunkiem udziału najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami jest przedłożenie: 

2. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby najbliższej osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność osoby, z którą jest spokrewniona i złożenie oświadczenia dot. pokrewieństwa/opieki nad osobą z niepełnosprawnością (skany vs. wersja papierowa); 

 

Projekt realizowany w okresie do 01.02.2022 r. do 31.12.2022 r. 

 

Kontakt w sprawie projektu: 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Tel: +48 729 835 550 

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

 

Zespół projektu "Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2” 

Fundacja Edukacji Nowoczesnej 

ul. Kochanowskiego 32/60 

01-864 Warszawa 

 

www: http://www.fen.net.pl 

Facebook: https://www.fb.com/FundacjaEdukacjiNowoczesnej 

 

KRS: 0000412575 

REGON: 146044984 

NIP: 5213630472 

Rachunek bankowy: 53 2490 0005 0000 4530 2701 1591

 

Spektakl z audiodeskrypcją w Teatrze Szekspirowskim

25 maja o godzinie 18:00 Gdański Teatr Szekspirowski zaprezentuje spektakl pt. "ZJEMY WASZE DZIECI. Z CEBULĄ" dostępny z audiodeskrypcją .

 

tu link do pobrania zwiastunu:

https://we.tl/t-YdHM1upWD9

 

tutaj wersja na youtube do zamieszczania w sieci:

https://youtu.be/xEMrWhMugXI

 

Rezerwacja i zakup biletów na stronie: https://teatrszekspirowski.pl/wydarzenia/zjemy-wasze-dzieci-z-cebula-2/

Zaproszenie na wystawę z audiodeskrypcją do Muzeum Narodowego w Gdańsku

W imieniu Muzeum Narodowego w Gdańsku serdecznie zapraszam na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”, które odbędzie się 29.05.2022 r. o godzinie 13.00 w Oddziale Sztuki Nowoczesnej w Oliwie.

August Zamoyski uważany jest za jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku. Wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” jest monografią artysty. Na wystawie oprócz rzeźb zostały umieszczone archiwalia, takie jak zdjęcia, listy i filmy. Ekspozycja przedstawia etapy twórczości artysty, dzięki temu możemy prześledzić rozwój artystyczny Augusta Zamoyskiego. 

Prowadzenie: Dorota Brzezińska

Oprowadzanie skierowane jest dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.

Jeśli potrzebują Państwo asystenta i wsparcia w dotarciu na wydarzenie, prosimy o kontakt.

Informacje praktyczne:

•Miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, 80-330 Gdańsk

•Udział w wydarzeniu: wstęp w cenie biletu na wystawę

•Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel.: 512 034 327

Będę bardzo wdzięczna za przesłanie wiadomości osobom zainteresowanym. W razie wszelkich pytań zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam 

Nadzieja Mielewczyk

 

Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Oddział Sztuki Dawnej

ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk

tel. 58 301 70 61, w. 216 i 252

Informacja o terminach i realizacji zajęć 2022-23

 

 

Okręg Pomorski PZN realizuje projekt pod nazwą "Samodzielność przez naukę" dofinansowany przez PFRON umowa nr ZZO/000336/11/D z dnia 01.06.2020, aneks nr 2 z dn. 12.05.2022.

W ramach tego projektu realizujemy następujące zadania:

- prowadzenie zajęć z zakresu orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się z białą laską. Zajęcia te prowadzone są od 01.04.2022 do 31.03.2023r. – zawsze od poniedziałku do piątku i w każdym miesiącu. Osoby zainteresowane tymi zajęciami zgłaszane są telefonicznie bądź mailowo przez prezesów naszych kół terenowych. Instruktor umawia się z beneficjentem na konkretny dzień.

- prowadzenie zajęć z zakresu czynności życia codziennego.

Zajęcia te prowadzone są od 01.04.2022 do 31.03.2023r. – zawsze od poniedziałku do piątku i w każdym miesiącu. Osoby zainteresowane tymi zajęciami zgłaszane są telefonicznie bądź mailowo przez prezesów naszych kół terenowych. Instruktor umawia się z beneficjentem na konkretny dzień.

- prowadzenie terapii psychologicznej indywidualnej.

Zajęcia te prowadzone są od miesiąca czerwca 2022 do marca 2023r. Każdy Beneficjent, który jest zainteresowany tego rodzaju wsparciem, może zgłosić się do naszej placówki. Umawiamy wtedy BO z psychologiem.

- prowadzenie zajęć z zakresu nauki obsługi komputera, smartfonów i innego sprzętu specjalistycznego.

Zajęcia te prowadzone są od miesiąca kwietnia 2022 do marca 2023r. Każdy Beneficjent, który jest zainteresowany tego rodzaju wsparciem, może zgłosić się do naszej placówki. Umawiamy wtedy BO z instruktorem.

- zajęcia dla osób chorych na cukrzycę

Zajęcia te prowadzone są raz na kwartał. Osoby, które chorują na cukrzycę powiadamiamy o spotkaniu telefonicznie.

- poradnictwo prawne

Porad prawnych udziela radca prawny. Porady udzielane są w każdy drugi i ostatni wtorek miesiąca od godziny 15:00 od kwietnia 2022 do marca 2023

- szkolenie grupowe wyjazdowe z zakresu nowych technologii - obejmie ono 30 beneficjentów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia z tego zakresu; ta forma wsparcia ma za zadanie nauczyć naszych członków jak korzystać w życiu codziennym ze smartfonów z systemem android i iOS, głównie przy zajęciach z orientacji przestrzennej i czynności życia codziennego.

- szkolenie grupowe wyjazdowe z dostępności plus – obejmie ono 30 beneficjentów; jest to nowe szkolenie, które organizujemy w związku z dużą potrzebą naszych członków, będzie ono dotyczyło nowych przepisów dotyczących dostępności cyfrowej, architektonicznej i informacyjno–komunikacyjnej ułatwiających codziennie funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami.

W zajęciach uczestniczą  Beneficjenci z całego naszego województwa. Wszyscy instruktorzy realizują swoje zadania bez większych problemów. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 53 Beneficjentów, którzy w zależności od potrzeb uczestniczyli w odpowiednich zajęciach.

Zainteresowanych uczestnictwem w naszym projekcie, prosimy o kontakt telefoniczny tel.: 58 341 26 83, 724 888 821, 724 888 827 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Można także zgłosić się do naszej placówki przy ul. Jesionowej 10 w Gdańsku Wrzeszczu. Serdecznie zapraszamy. 

Dodatkowe informacje