Pomoc psychologiczna

Fundacja Edukacji Nowoczesnej organizuje kolejną edycję projektu psychologicznego skierowanego do osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. 

 

„Dbam o swoje zdrowie psychiczne ! Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS-Co-V-2”. 

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz towarzyszące jej ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. Wprowadzone obostrzenia wiążą się z ograniczeniem dostępu do dotychczasowych świadczeń terapeutycznych, częstszym niż zwykle przebywaniem w domu oraz zmniejszoną ilością kontaktów międzyludzkich. Taka sytuacja wpływa negatywnie na ogólny dobrostan psychiczny, prowadzi do wzrostu poziomu stresu oraz lęku przed izolacją. 

W ramach projektu oferujemy : 

1. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski - 15 h; 

2. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski (małżonkowie, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie 

i inni opiekunowie) - 15 h. 

 

Znaczna część osób z niepełnosprawnościami, z uwagi na ich stan zdrowia, jest w grupie ryzyka – wychodząc naprzeciw ich potrzebom oferujemy możliwość wyboru formy pomocy – spotkania online (za pomocą środków porozumiewania się na odległość: telefon, komunikatory społecznościowe) bądź stacjonarne w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Takie podejście daje poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na odbycie rozmowy w domowym, przyjaznym zaciszu. 

 

Warunkiem udziału osób z niepełnosprawnościami w projekcie jest przedłożenie: 

1. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność oraz stopień bądź innego dokumentu równoważnego do powyższego (skany vs. wersja papierowa); 

Warunkiem udziału najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami jest przedłożenie: 

2. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby najbliższej osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność osoby, z którą jest spokrewniona i złożenie oświadczenia dot. pokrewieństwa/opieki nad osobą z niepełnosprawnością (skany vs. wersja papierowa); 

 

Projekt realizowany w okresie do 01.02.2022 r. do 31.12.2022 r. 

 

Kontakt w sprawie projektu: 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Tel: +48 729 835 550 

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

 

Zespół projektu "Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2” 

Fundacja Edukacji Nowoczesnej 

ul. Kochanowskiego 32/60 

01-864 Warszawa 

 

www: http://www.fen.net.pl 

Facebook: https://www.fb.com/FundacjaEdukacjiNowoczesnej 

 

KRS: 0000412575 

REGON: 146044984 

NIP: 5213630472 

Rachunek bankowy: 53 2490 0005 0000 4530 2701 1591

 

Dodatkowe informacje