WAŻNY KOMUNIKAT !!!

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Bytowie z przykrością informuje członków koła i wszystkich jego sympatyków, iż z uwagi na obostrzenia związane z pogłębiającą się pandemią koronowirusa, nie odbędą się w tym roku spotkania :
„Święto Niewidomych” w dniu 27.10.2020 r.
„Spotkanie Wigilijne”  w dniu 11.12.2020 r.
Danuta Cyrson – prezes koła

USTRONIE MORSKIE - Zadanie "Lepsza jakość życia"

W dniach od 10.10.2020 – 17.10.2020 r. 42 członków i ich przewodnicy wybrali się na tygodniowy wyjazd do Ustronia Morskiego – jest to jedna z najpiękniejszych turystycznych miejscowości polskiego wybrzeża bałtyckiego. Wieś jest położona nad Zatoką Pomorską w zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego.Na wschód od Ustronia do morza uchodzi rzeka Czerwona. Ponadto w Ustroniu jest przystań morska dla rybaków, a w niewielkiej odległości od centrum Ustronia znajdują się niszczejące umocnienia wojskowe z okresu PRL : w nadmorskich lasach ukryte są potężne schrony i działobitnie. W gminie Ustronie Morskie znajduje się najstarszy dąb w Polsce – Bolesław (800 lat – sto lat starszy od dębu Bartka), a zaraz obok Warcisław (640 lat)
Obecnie Ustronie Morskie posiada jedną z największych baz noclegowych nad Bałtykiem i wciąż notuje dynamiczny rozwój branży turystycznej. Poza pensjonatami i kwaterami prywatnymi przybywa ekskluzywnych hoteli i apartamentowców.
My gościliśmy  w Ośrodku „Interferie Cechsztyn, gdzie podczas pobytu wszyscy korzystali z zabiegów leczniczych, spacerów nad morzem, zwiedzając jednocześnie okolice, była też przejażdżka „Ciuchcią” z przewodnikiem oraz spotkania integracyjne przygotowane specjalnie dla nas -  oczywiście ściśle przestrzegając zaleceń związanych z epidemią koronawirusa. Wypoczęci, zrelaksowani, zadowoleni oraz pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. A opinie o ośrodku i zatrudnionej tam kadrze, która się o nas troszczyła i dbała, wszyscy wypowiadali się w samych superlatywach, bo tak właśnie było. Dziękujemy !!!
Realizacja tego zadania była możliwa, dzięki dofinansowaniu przez Gminę Bytów, Miastko, Lipnica, Studzienice, Powiat Bytowski oraz PCPR – serdecznie dziękujemy.

Informacja dot. wyjazdu

Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Bytowie informuje członków o planowanym wyjeździe w dniach od 25.04.2020 r. – 02.05.2020 r. do Ustronia Morskiego.

Prezes koła
Danuta Cyrson

Wybory

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Bytowie informuje, że w dniu 25 maja 2015 r. o godz.10:00 w Ośrodku Profilaktyki i Edukacji w Bytowie przy ul. Miłej 26 , odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze.  Wszystkich członków prosimy o przybycie i wzięcie udziału w wyborach władz Koła na nową kadencję

Dodatkowe informacje