Biała laska 2020 Chojnice

Zarząd Koła PZN w Chojnicach wraz ze swoimi podopiecznymi 08.10.2020 r. uczcił  swoje święto  - Międzynarodowy Dzień Niewidomych, który na całym świecie obchodzony jest od 15 października 1964 roku  ale w  naszym  kraju  dopiero od roku 1993. Spotkanie jak zwykle poprzedzone było mszą św. celebrowaną przez  duszpasterza niewidomych a następnie wszyscy przeszli do restauracji „POLKA” gdzie  odbyła się główna uroczystość dla 43 osób w tym 33 członków.
Wszyscy uczestnicy byli zdyscyplinowani, po odkażeniu dłoni i założeniu maseczek każdy zajął miejsce przy stole oczywiście w dalszej odległości od siebie niż zwykle, było bardzo „nietypowo”.
W tym roku ze względu na „ COVID” - 19  zarząd Koła zrezygnował z zaproszenia na uroczystość  włodarzy miasta ale pomimo wszelkich  trudności dyr. Okręgu Krystyna Dzióbek umiliła  nas swoją obecnością.
Prezes Koła  jak i Pani dyr. życzyły wszystkim członkom  pomyślności i wytrwałości a ze względu na specyficzną sytuację w kraju dużo zdrowia oraz dużej ostrożności.
Dla wszystkich przygotowano smaczny poczęstunek a na koniec każdy otrzymał drobny upominek - który „uchroni przed deszczem”.
Spotkanie to stanowiło jak zwykle dobrą okazję do wyjścia z domu i wspólnej integracji.
Wszystko to  mogliśmy spełnić głównie dzięki wsparciu naszego sponsora, środków pozyskanych z 1 % oraz częściowej odpłatności przez samych uczestników. Jesteśmy im za to wdzięczni!!!

 

Dzień Kobiet w Kole Chojnice

10 marca 2020 r. Panie z PZN  Koła Powiatowego w Chojnicach spędziły mile czas. Święto to obchodzimy co roku, wówczas mężczyźni mogą wyrazić  Paniom wdzięczność za ich codzienną obecność, pomoc i wsparcie. W spotkaniu uczestniczyło ogółem 39 osób w tym 34 Pań.
Życzenia dla Pań złożyła pani Prezes Elżbieta Szymańska, która mówiła - dużo szczęścia pomyślności, mało smutku, moc radości oraz v-ce Prezes Mariusz Zalewski, który życzył wiele radości w życiu osobistym i spełnienia wszystkich marzeń.
Dodatkową atrakcją dla Pań była prelekcja z zakresu „Wartość człowieka w życiu” przeprowadzoną przez Panią Ewę Jasik Wardalińską terapeutkę posiadającą doświadczenie w tym zakresie.
Następnie Panie z wielką uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały film na temat bezpieczeństwa „SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, którą przedstawił asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Była kawka i ciasteczka, a każda Pani otrzymała słodki upominek, a to wszystko dzięki naszemu sponsorowi za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe w Kole PZN Chojnice

10 grudnia 2019 roku w Kole Powiatowym PZN w Chojnicach odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyli członkowie, przewodnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się w restauracji FOSA w Chojnicach. Z okazji nadchodzących Świąt podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Oprawę muzyczną przygotowała zaproszona Pani Małgorzata, przy której akompaniamencie śpiewano kolędy. Koleżanka Ewa, Maria i kolega Mariusz zarecytowali przygotowane na ten dzień wiersze. Dla wszystkich członków Koła Zarząd przygotował upominki. Podopieczni oprócz słodyczy otrzymali plecaki. Upominki oraz konsumpcja zostały sfinansowane z odpłatności członków, odpisu 1% podatku oraz anonimowego darczyńcy z Chojnic. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Spektakl w Sopocie

Członkowie  KP PZN w Chojnicach 27.10.2019 r. wzięli udział w spektaklu SEANS - komedii z duchami. SEANS to przedstawienie z audio deskrypcją, prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019 w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Sztukę wystawiono na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert Moniuszkowski

W dniu 16.10.2019 r. grupa członków KP PZN w Chojnicach wzięła udział w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce, zorganizowanym przez Klub Tygodnika Powszechnego we współpracy ze Szkołą Muzyczną w Chojnicach. Koncert odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Chojnice - Arseniusza Finstera.
Wykonawcy koncertu to:
Klaudia Trzoska – sopran
Tadeusz Bazylewicz - tenor
Patryk Matuszak – fortepian
Alicja Rożych - wiolonczela i słowo wiążące
Wygłoszone słowo wiążące podczas koncertu pozwoliło bliżej poznać życie i twórczość Stanisława Moniuszki. Trzeba nadmienić, że  pieśni, arie i duety w wykonaniu artystów były przepiękne. 

Dodatkowe informacje