Dzień Kobiet w Kole Chojnice

10 marca 2020 r. Panie z PZN  Koła Powiatowego w Chojnicach spędziły mile czas. Święto to obchodzimy co roku, wówczas mężczyźni mogą wyrazić  Paniom wdzięczność za ich codzienną obecność, pomoc i wsparcie. W spotkaniu uczestniczyło ogółem 39 osób w tym 34 Pań.
Życzenia dla Pań złożyła pani Prezes Elżbieta Szymańska, która mówiła - dużo szczęścia pomyślności, mało smutku, moc radości oraz v-ce Prezes Mariusz Zalewski, który życzył wiele radości w życiu osobistym i spełnienia wszystkich marzeń.
Dodatkową atrakcją dla Pań była prelekcja z zakresu „Wartość człowieka w życiu” przeprowadzoną przez Panią Ewę Jasik Wardalińską terapeutkę posiadającą doświadczenie w tym zakresie.
Następnie Panie z wielką uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały film na temat bezpieczeństwa „SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, którą przedstawił asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Była kawka i ciasteczka, a każda Pani otrzymała słodki upominek, a to wszystko dzięki naszemu sponsorowi za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe w Kole PZN Chojnice

10 grudnia 2019 roku w Kole Powiatowym PZN w Chojnicach odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyli członkowie, przewodnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się w restauracji FOSA w Chojnicach. Z okazji nadchodzących Świąt podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Oprawę muzyczną przygotowała zaproszona Pani Małgorzata, przy której akompaniamencie śpiewano kolędy. Koleżanka Ewa, Maria i kolega Mariusz zarecytowali przygotowane na ten dzień wiersze. Dla wszystkich członków Koła Zarząd przygotował upominki. Podopieczni oprócz słodyczy otrzymali plecaki. Upominki oraz konsumpcja zostały sfinansowane z odpłatności członków, odpisu 1% podatku oraz anonimowego darczyńcy z Chojnic. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Spektakl w Sopocie

Członkowie  KP PZN w Chojnicach 27.10.2019 r. wzięli udział w spektaklu SEANS - komedii z duchami. SEANS to przedstawienie z audio deskrypcją, prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019 w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Sztukę wystawiono na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert Moniuszkowski

W dniu 16.10.2019 r. grupa członków KP PZN w Chojnicach wzięła udział w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce, zorganizowanym przez Klub Tygodnika Powszechnego we współpracy ze Szkołą Muzyczną w Chojnicach. Koncert odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Chojnice - Arseniusza Finstera.
Wykonawcy koncertu to:
Klaudia Trzoska – sopran
Tadeusz Bazylewicz - tenor
Patryk Matuszak – fortepian
Alicja Rożych - wiolonczela i słowo wiążące
Wygłoszone słowo wiążące podczas koncertu pozwoliło bliżej poznać życie i twórczość Stanisława Moniuszki. Trzeba nadmienić, że  pieśni, arie i duety w wykonaniu artystów były przepiękne. 

Biała Laska 2019 w Chojnicach

Jak co roku w Chojnickim Kole Polskiego Związku Niewidomych obchodzono bardzo uroczyście Dzień Białej Laski, przypadło to w dniu 15.X.2019 r.

W spotkaniu uczestniczyło  80 osób w tym członkowie Koła wraz ze swoimi przewodnikami, przedstawiciele władz miasta oraz dyrektor Okręgu Pomorskiego.

Całość spotkania rozpoczęła się  w kościele Mszą Św., którą celebrowali nasi duszpasterze ks. Henryk Cyrzan oraz ks. Jerzy Sikora. Następnie wszyscy udali się do restauracji „POLKA” gdzie odbywało się główne spotkanie.

Prezes Koła Elżbieta Szymańska powitała serdecznie wszystkich gości i poinformowała, że podczas spotkania będą wręczane odznaczenia  oraz wyróżnienia i tak też się stało.     Kolega Mariusz Zalewski został wyróżniony srebrną  odznaką honorową Polskiego Związku Niewidomych, za całokształt pracy na rzecz osób niewidomych  przez Dyrektora Okręgu Panią Dzióbek Krystynę.  Było też 13 wyróżnień dla członków Koła za aktywny udział w spotkaniach integracyjnych oraz współpracę i współdziałanie na rzecz drugiego człowieka. Otrzymali  je : Adamowicz Zbigniew, Czapiewski Arkadiusz, Gliszczyńska Urszula, Jeszke Elżbieta, Klonowska Wanda, Kowalik Alfons, Kawalec Mateusz, Kłodziński Jerzy, Lewiński Bogumił, Lubiński Stanisław, Stępkowska Maria, Zaranek Jan oraz  Zimnoch Marian.

Serdecznie wszystkim gratulujemy  ! były gromkie brawa i całusy.

Gościliśmy również przedstawicieli z „HARPO”, którzy przybliżyli nam nowości z zakresu sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niewidomych i słabowidzących. Muszę przyznać , że było duże zainteresowanie sprzętem a szczególnie nowymi telefonami i nawigacją dla niewidomego.

Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek w postaci kawki i pysznego ciasta oraz smacznego obiadu. To wszystko mogliśmy spełnić  głównie dzięki wsparciu naszego sponsora oraz częściowej odpłatności przez samych uczestników.

Dodatkowe informacje