Spotkanie integracyjne „Campol”

Po długiej przerwie spowodowanej "korona wirusem" w końcu członkowie Koła Powiatowego PZN w Chojnicach mogli się spotkać. Zarząd zorganizował  dnia 21.07.2021 r. wyjazd dla 45 osób do  "Campolu" koło Człuchowa.

Tam w Sali Rycerskiej wszystkich przybyłych powitała Prezes Koła Elżbieta Szymańska, która w skrócie przedstawiła obecną sytuację Koła. Następnie kol. Ewa Kachlicka odczytała Sprawozdanie z działalności Koła za pierwsze półrocze tej kadencji to jest za okres od III 2019 r. do VII 2021 r. Sprawozdanie przyjęto bez uwag.

Wiadomo, że 2021 r. jest ważnym rokiem dla Koła bo obchodzimy 70 – Lecie istnienia naszego związku. Z tej to okazji kol. Ewa przedstawiła nam całą historię Koła z tego okresu. Było miłe zaskoczenie dla zarządu, ponieważ  w ciszy i skupieniu członkowie wysłuchali te wspomnienia.

Było sporo wolnego czasu, mogliśmy powspominać ostatnie „ ciężkie czasy w pandemii” gdzie byliśmy pozbawieni wspólnych wyjazdów i spotkań. Podczas pobytu na "Campolu" zapaleńcy zwierząt mogli zwiedzić mini ZOO.

Na zakończenie był wspólny obiad a to dzięki pieniążkom pozyskanym z 1 % i częściowej odpłatności przez samych uczestników.

Biała laska 2020 Chojnice

Zarząd Koła PZN w Chojnicach wraz ze swoimi podopiecznymi 08.10.2020 r. uczcił  swoje święto  - Międzynarodowy Dzień Niewidomych, który na całym świecie obchodzony jest od 15 października 1964 roku  ale w  naszym  kraju  dopiero od roku 1993. Spotkanie jak zwykle poprzedzone było mszą św. celebrowaną przez  duszpasterza niewidomych a następnie wszyscy przeszli do restauracji „POLKA” gdzie  odbyła się główna uroczystość dla 43 osób w tym 33 członków.
Wszyscy uczestnicy byli zdyscyplinowani, po odkażeniu dłoni i założeniu maseczek każdy zajął miejsce przy stole oczywiście w dalszej odległości od siebie niż zwykle, było bardzo „nietypowo”.
W tym roku ze względu na „ COVID” - 19  zarząd Koła zrezygnował z zaproszenia na uroczystość  włodarzy miasta ale pomimo wszelkich  trudności dyr. Okręgu Krystyna Dzióbek umiliła  nas swoją obecnością.
Prezes Koła  jak i Pani dyr. życzyły wszystkim członkom  pomyślności i wytrwałości a ze względu na specyficzną sytuację w kraju dużo zdrowia oraz dużej ostrożności.
Dla wszystkich przygotowano smaczny poczęstunek a na koniec każdy otrzymał drobny upominek - który „uchroni przed deszczem”.
Spotkanie to stanowiło jak zwykle dobrą okazję do wyjścia z domu i wspólnej integracji.
Wszystko to  mogliśmy spełnić głównie dzięki wsparciu naszego sponsora, środków pozyskanych z 1 % oraz częściowej odpłatności przez samych uczestników. Jesteśmy im za to wdzięczni!!!

 

Dzień Kobiet w Kole Chojnice

10 marca 2020 r. Panie z PZN  Koła Powiatowego w Chojnicach spędziły mile czas. Święto to obchodzimy co roku, wówczas mężczyźni mogą wyrazić  Paniom wdzięczność za ich codzienną obecność, pomoc i wsparcie. W spotkaniu uczestniczyło ogółem 39 osób w tym 34 Pań.
Życzenia dla Pań złożyła pani Prezes Elżbieta Szymańska, która mówiła - dużo szczęścia pomyślności, mało smutku, moc radości oraz v-ce Prezes Mariusz Zalewski, który życzył wiele radości w życiu osobistym i spełnienia wszystkich marzeń.
Dodatkową atrakcją dla Pań była prelekcja z zakresu „Wartość człowieka w życiu” przeprowadzoną przez Panią Ewę Jasik Wardalińską terapeutkę posiadającą doświadczenie w tym zakresie.
Następnie Panie z wielką uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały film na temat bezpieczeństwa „SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, którą przedstawił asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Była kawka i ciasteczka, a każda Pani otrzymała słodki upominek, a to wszystko dzięki naszemu sponsorowi za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe w Kole PZN Chojnice

10 grudnia 2019 roku w Kole Powiatowym PZN w Chojnicach odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyli członkowie, przewodnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się w restauracji FOSA w Chojnicach. Z okazji nadchodzących Świąt podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Oprawę muzyczną przygotowała zaproszona Pani Małgorzata, przy której akompaniamencie śpiewano kolędy. Koleżanka Ewa, Maria i kolega Mariusz zarecytowali przygotowane na ten dzień wiersze. Dla wszystkich członków Koła Zarząd przygotował upominki. Podopieczni oprócz słodyczy otrzymali plecaki. Upominki oraz konsumpcja zostały sfinansowane z odpłatności członków, odpisu 1% podatku oraz anonimowego darczyńcy z Chojnic. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Spektakl w Sopocie

Członkowie  KP PZN w Chojnicach 27.10.2019 r. wzięli udział w spektaklu SEANS - komedii z duchami. SEANS to przedstawienie z audio deskrypcją, prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019 w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Sztukę wystawiono na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowe informacje