Integracyjny wyjazd - Trójmiasto

Co roku w miesiącu wrześniu grupa członków i przewodników KP PZN w Chojnicach wyjeżdża na integracyjną wędrówkę. W tym roku było to Trójmiasto. Miejscem docelowym był Ośrodek „Rzemieślnik” - Gdańsk Jelitkowo z miłą obsługą i dobrą kuchnią. Dużym powodzeniem, przy kawce i ciastku cieszył się zorganizowany wieczorek taneczny. Usytuowanie ośrodka sprawiło, że można było robić częste wycieczki nad morze.

Nasz pobyt w Trójmieście miał też charakter powrotu do historii. Zwiedziliśmy Twierdzę Wisłoujście - unikalny przykład portowego zespołu obronnego z połowy XVlll wieku. Twierdza ta strzegła Gdańsk od strony morza. Byliśmy też w Muzeum ll Wojny Światowej, co na niektórych uczestnikach wywarło ogromne wrażenie. Odskocznią od historii był spacer po Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Oliwie. Było też coś dla ducha, a mianowicie koncert organowy w Oliwskiej Katedrze.

Ostatni dzień wyjazdu integracyjnego był dniem dla rekreacji i sportu w Zespole Basenów Wodnych w Redzie. Z tej atrakcji uczestnicy cieszyli się najbardziej. Po tych wodnych atrakcjach trzeba było uzupełnić brakujące kalorie, więc zatrzymaliśmy się na posiłek w Karczmie Zochlina w Rumi.

Nasz wyjazd był udany, czterodniowy ze sprzyjającą pogodą. Sfinansowany z odpłatności uczestników , środków własnych Koła pozyskanych od sponsorów i dofinansowania przez PCPR w Chojnicach. Uczestnicy bardzo dziękują Zarządowi Koła w Chojnicach i już myślą gdzie pojechać w przyszłym roku.

 

Dodatkowe informacje