Biała Laska 2017

"Międzynarodowy Dzień Białej Laski", to święto osób niewidomych i niedowidzących, przypadające co roku 15 października, to również sposobność by spotkać się w szerszym gronie. 11.X.2017 r. członkowie Koła Powiatowego PZN w Chojnicach świętowali ten dzień bardzo uroczyście w restauracji "Romantica". Na spotkanie przybyli członkowie ze swoimi przewodnikami oraz zaproszeni goście.

Obchody w restauracji poprzedzone były mszą św. poprowadzoną przez opiekuna duchownego niewidomych księdza Jerzego Sikorskiego.

Prezes Koła zabierając głos powiedziała, aby pomyślność, wytrwałość i życzliwość ludzka towarzyszyła osobom niewidomym i ich rodzinom przez cały czas. Padły też serdeczne słowa od zaproszonych gości, którzy również życzyli dużo ciepłych i spokojnych dni i aby nikt nie zamykał się w czterech ścianach domu, ale czynnie brał udział w różnych wyjazdach integracyjnych.

Odczytano sprawozdanie za ponad dwa lata działalności Koła, z którego dowiedzieliśmy się w szczegółach co zrobił i jak działał obecny zarząd.

Obchody Dnia Białej Laski są dla niewidomych i niedowidzących okazją do spotkania się i porozmawiania. Wszyscy członkowie już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, które będzie w grudniu. I tym razem frekwencja dopisała!

Dodatkowe informacje