Biała laska 2020 Chojnice

Zarząd Koła PZN w Chojnicach wraz ze swoimi podopiecznymi 08.10.2020 r. uczcił  swoje święto  - Międzynarodowy Dzień Niewidomych, który na całym świecie obchodzony jest od 15 października 1964 roku  ale w  naszym  kraju  dopiero od roku 1993. Spotkanie jak zwykle poprzedzone było mszą św. celebrowaną przez  duszpasterza niewidomych a następnie wszyscy przeszli do restauracji „POLKA” gdzie  odbyła się główna uroczystość dla 43 osób w tym 33 członków.
Wszyscy uczestnicy byli zdyscyplinowani, po odkażeniu dłoni i założeniu maseczek każdy zajął miejsce przy stole oczywiście w dalszej odległości od siebie niż zwykle, było bardzo „nietypowo”.
W tym roku ze względu na „ COVID” - 19  zarząd Koła zrezygnował z zaproszenia na uroczystość  włodarzy miasta ale pomimo wszelkich  trudności dyr. Okręgu Krystyna Dzióbek umiliła  nas swoją obecnością.
Prezes Koła  jak i Pani dyr. życzyły wszystkim członkom  pomyślności i wytrwałości a ze względu na specyficzną sytuację w kraju dużo zdrowia oraz dużej ostrożności.
Dla wszystkich przygotowano smaczny poczęstunek a na koniec każdy otrzymał drobny upominek - który „uchroni przed deszczem”.
Spotkanie to stanowiło jak zwykle dobrą okazję do wyjścia z domu i wspólnej integracji.
Wszystko to  mogliśmy spełnić głównie dzięki wsparciu naszego sponsora, środków pozyskanych z 1 % oraz częściowej odpłatności przez samych uczestników. Jesteśmy im za to wdzięczni!!!

 

Dodatkowe informacje