Wyjazd do Wirt i okolic

Po długim okresie spowodowanym pandemią Zarząd KP PZN w Chojnicach zorganizował dla członków jednodniową wycieczkę po regionie. Grupa licząca 49 osób, w tym 29 członków Koła zwiedziła miejscowość WIRTY - Leśny Ogród Dendrologiczny położony nad Jeziorem Borzechowskim. Arboretum WIRTY.  Najstarszy w Polsce leśny ogród założony w 1875 roku, podzielony jest na cztery części: europejską, amerykańską, azjatycką oraz ogród dendrologiczny. Spędzony tam czas pozwolił uczestnikom na relaks jak również doznać spokój. 

Dalej na trasie wycieczki była farma strusi w Garczynie, położona na Kaszubach, otoczona lasem. Struś jest przyjaznym ptakiem. Na farmie znajduje się około 300 szt. strusi w różnym wieku. Farma założona w 1993 roku jest dużą atrakcją turystyczną dla zwiedzających, którzy mogą wiele dowiedzieć się o hodowli strusi. Zwiedzanie grupa zakończyła odpoczynkiem i poczęstunkiem kiełbaskami z rusztu. Warto to miejsce odwiedzić i sprawdzić, czy struś faktycznie chowa głowę w piasek. 

W drodze powrotnej dla wyciszenia i spokoju na zaproszenie proboszcza tamtejszej parafii księdza Marka Kaletę odwiedziliśmy kościół  parafialny pw. Św. Andrzeja Apostoła.

Zarząd i uczestnicy dziękują w przygotowanie wycieczki Panu Janowi Zaranek, wszystkim odpisującym 1% podatku,  jak również za darowizny na Koło PZN w Chojnicach.

Dodatkowe informacje