KURS KOMPUTEROWY "MEWA"SENIOR 65+

PZN KOŁO POWIATOWE W CZŁUCHOWIE ZORGANIZOWAŁO KURS KOMPUTEROWY
"MEWA"SENIOR 65+.
PROGRAM MIAŁ NA CELU ROZWÓJ KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM CYFROWYM Z ZASTOSOWANIEM DZIAŁAŃ SZKOLENIOWYCH,ANIMACYJNYCH W ŚRODOWISKU LOKALNYM,WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ.
KURS TRWAŁ OD 15.06.2020-26.08.2020R.
UCZESTNICZYŁO 20-OSÓB.
KURSANCI OTRZYMALI CERTYFIKATY I TABLETY NA WŁASNOŚĆ.

Dzień Kobiet - Człuchów 2020

09 MARCA 2020 R. KOŁO POWIATOWE PZN W CZŁUCHOWIE ŚWIĘTOWAŁO "DZIEŃ KOBIET" W RESTAURACJI "NAD JEZIOREM". W SPOTKANIU UDZIAŁ WZIĘLI CZŁONKOWIE, PRZEWODNICY I ZAPROSZENI GOŚCIE. SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZASZCZYCIŁ NAS BURMISTRZ MIASTA CZŁUCHOWA I WÓJT GMINY CZŁUCHÓW.
NA SPOTKANIU POZNALIŚMY NOWEGO PREZESA OKRĘGU PANA WOJCIECHA KILKOWSKIEGO. TOWARZYSZYŁA JEMU PANI EWA REDZIMSKA, KTÓREJ PODZIĘKOWALIŚMY ZA DOTYCHCZASOWĄ WSPÓŁPRACĘ Z NASZYM KOŁEM. PO ŻYCZENIACH PANIOM ZOSTAŁ WRĘCZONY KWIATEK I CZEKOLADA.

Spotkanie choinkowo-opłatkowe

Jak co roku w człuchowskim Kole Powiatowym PZN 12 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie choinkowo-opłatkowe, w którym uczestniczyli członkowie, przewodnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się w restauracji "Nad Jeziorem" w Człuchowie. Przy okazji nadchodzących Świąt podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Razem z księdzem Proboszczem Robertem Mayerem śpiewaliśmy kolędy. Podopieczni otrzymali małe upominki. Spotkanie upłynęło w miłej przedświątecznej atmosferze.

Turnus rehabilitacyjny

Członkowie Koła Człuchowskiego wzięli udział w turnusie rehabilitacyjnym w Ustroniu Morskim w ośrodku Polskiego Związku Niewidomych "Klimczok" w terminie 03-13.11.2019 r. W turnusie wzięło 79 osób. Po zabiegach rehabilitacyjnych towarzyszyły nam spacery brzegiem morza, sztormowe pogody pomagały w zbieraniu bursztynu. Turnus przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, dlatego zarezerwowaliśmy miejsca na turnus wiosenny.

Pozdrawiam Ewa GRZĘBOWSKA

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

ŚWIĘTO OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH OBCHODZONE CO ROCZNIE 15 PAŹDZIERNIKA OD 1964 R.

CELEM OBCHODÓW JEST PRZEDSTAWIENIE OPINII PUBLICZNEJ, ŚRODKOM MASOWEGO PRZEKAZU, RZĄDOM I WŁADZOM LOKALNYM PROBLEMATYKI OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH. DLA OSÓB NIEWIDOMYCH JEST TO UROCZYSTE ŚWIĘTO PODCZAS KTÓREGO PRZYPOMINAJĄ ZDROWEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ŻE CHCĄ ŻYĆ TAK JAK WSZYSCY INNI OBYWATELE  BEZ OGRANICZEŃ I BEZ FAŁSZYWEJ LITOŚCI OCZEKUJEMY WSZECHSTRONNEGO WSPARCIA W NASZYCH POCZYNANIACH ZE STRONY WŁADZ I ZDROWEGO SPOŁECZEŃSTWA.

SPOTYKAĆ MOŻNA NAS WSZĘDZIE: W AUTOBUSIE, NA ULICY, W SKLEPIE. POMIMO NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, STARAMY SIĘ BYĆ SAMODZIELNI, NIE PODDAJEMY SIĘ I WALCZYMY Z PRZECIWNOŚCIAMI LOSU.

W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU, W IMIENIU ZARZĄDU POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO, ŻYCZYMY OSOBOM NIEWIDOMYM OPTYMIZMU I KONSEKWENCJI W REALIZACJI MARZEŃ, AKCEPTACJI SPOŁECZNEJ ORAZ ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI OSOBISTEJ.

Dodatkowe informacje