Spotkanie choinkowo-opłatkowe

Jak co roku w człuchowskim Kole Powiatowym PZN 12 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie choinkowo-opłatkowe, w którym uczestniczyli członkowie, przewodnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbyło się w restauracji "Nad Jeziorem" w Człuchowie. Przy okazji nadchodzących Świąt podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Razem z księdzem Proboszczem Robertem Mayerem śpiewaliśmy kolędy. Podopieczni otrzymali małe upominki. Spotkanie upłynęło w miłej przedświątecznej atmosferze.

Turnus rehabilitacyjny

Członkowie Koła Człuchowskiego wzięli udział w turnusie rehabilitacyjnym w Ustroniu Morskim w ośrodku Polskiego Związku Niewidomych "Klimczok" w terminie 03-13.11.2019 r. W turnusie wzięło 79 osób. Po zabiegach rehabilitacyjnych towarzyszyły nam spacery brzegiem morza, sztormowe pogody pomagały w zbieraniu bursztynu. Turnus przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, dlatego zarezerwowaliśmy miejsca na turnus wiosenny.

Pozdrawiam Ewa GRZĘBOWSKA

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

ŚWIĘTO OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH OBCHODZONE CO ROCZNIE 15 PAŹDZIERNIKA OD 1964 R.

CELEM OBCHODÓW JEST PRZEDSTAWIENIE OPINII PUBLICZNEJ, ŚRODKOM MASOWEGO PRZEKAZU, RZĄDOM I WŁADZOM LOKALNYM PROBLEMATYKI OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH. DLA OSÓB NIEWIDOMYCH JEST TO UROCZYSTE ŚWIĘTO PODCZAS KTÓREGO PRZYPOMINAJĄ ZDROWEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ŻE CHCĄ ŻYĆ TAK JAK WSZYSCY INNI OBYWATELE  BEZ OGRANICZEŃ I BEZ FAŁSZYWEJ LITOŚCI OCZEKUJEMY WSZECHSTRONNEGO WSPARCIA W NASZYCH POCZYNANIACH ZE STRONY WŁADZ I ZDROWEGO SPOŁECZEŃSTWA.

SPOTYKAĆ MOŻNA NAS WSZĘDZIE: W AUTOBUSIE, NA ULICY, W SKLEPIE. POMIMO NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, STARAMY SIĘ BYĆ SAMODZIELNI, NIE PODDAJEMY SIĘ I WALCZYMY Z PRZECIWNOŚCIAMI LOSU.

W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU, W IMIENIU ZARZĄDU POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO, ŻYCZYMY OSOBOM NIEWIDOMYM OPTYMIZMU I KONSEKWENCJI W REALIZACJI MARZEŃ, AKCEPTACJI SPOŁECZNEJ ORAZ ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI OSOBISTEJ.

Turnus integracyjny-szkoleniowo-rehabilitacyjny w Czarnym

KP PZN W CZŁUCHOWIE W DNIACH 15.07-25.07.2019 R. ZORGANIZOWAŁ TURNUS INTEGRACYJNY-SZKOLENIOWO-REHABILITACYJNY W CZARNYM POŁĄCZONY ZE ZWIEDZANIEM ZABYTKÓW.
W WYJEŹDZIE UDZIAŁ WZIĘŁO 25-OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU.
UCZESTNICY KORZYSTALI Z OGÓLNEGO PROGRAMU ORAZ INDYWIDUALNYCH PROGRAMÓW REHABILITACYJNYCH I PSYCHOTERAPII.
DO NASZEJ DYSPOZYCJI MIELIŚMY KORT DO TENISA,BOISKO DO PIŁKI KOSZYKOWEJ I RĘCZNEJ, BADMINTON ORAZ ZESTAW DO ĆWICZEŃ W OGRÓDKU DO REHABILITACJI Z CZEGO BARDZO CHĘTNIE KORZYSTALIŚMY.
W RAMACH POBYTU ZWIEDZILIŚMY MIASTECZKO CZŁUCHÓW I OKOLICE. PODOBAŁO SIĘ WSZYSTKIM NA ZAMKU KRZYŻACKIM, NA BASENIE I W MINI ZOO W CANPOLU.
POBYT UMILAŁ NAM ZESPÓŁ MIESZKANEK DPS I MIEJSCOWY ZESPÓŁ Z CZARNEGO SERENADA.
PROFESJONALIZM REHABILITANTÓW BYŁ DLA NAS-OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU PERFEKCYJNY.
DUŻO RADOŚCI SPRAWIŁY NAM ZAJĘCIA NA SIŁOWNI Z UŻYCIEM ŁÓŻEK BIERNYCH, NAUKA PŁYWANIA POD OKIEM RATOWNIKÓW ORAZ SPOTKANIE INTEGRACYJNE POŁĄCZONE ZE SZKOLENIEM.
W RAMACH POBYTU MIELIŚMY ZAJĘCIA REKREACYJNE 8 GODZ. MANUALNE 8 GODZ; SZKOLENIA 8 GODZ. WYCIECZKI INTEGRACYJNE 9 RAZY PO 4 GODZ.
POBYT ZAKOŃCZYŁ SIĘ SPOTKANIEM PRZY OGNISKU I MUZYCE NA KTÓRYM WYMIENIONO SIĘ TELEFONAMI,ADRESAMI, ROBIONO PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA I SERDECZNIE DZIĘKOWANO WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO,ŻE TEN POBYT BĘDZIEMY DŁUGO PAMIĘTALI.
WSPANIALE ODPOCZĘLIŚMY I DOBRZE SIĘ ZREHABILITOWALIŚMY.

Turnus rehabilitacyjny w Ustroniu Morskim

JAK CO ROKU CZŁONKOWIE KOŁA PZN CZŁUCHÓW W GRUPIE LICZĄCEJ 80 OSÓB RUSZYLIŚMY DO USTRONIA MORSKIEGO W DNIACH 15-25.03.2019 R. NA TURNUS REHABILITACYJNY DO "KLIMCZOKA".
"KLIMCZOK" JEST OŚRODKIEM, W KTÓRYM CZUJEMY SIĘ JAK W DOMU, JEST TAM MIŁA OBSŁUGA, SMACZNE JEDZENIE, A MY BĘDĄC TAM CZUJEMY SIĘ JAK JEDNA WIELKA RODZINA, DZIĘKI TEMU CHĘTNIE WRACAMY.
KORZYSTAMY TAM Z ZABIEGÓW REHABILITACYJNYCH W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH POTRZEB: BASENU, MASAŻY, SPOTKAŃ NA KTÓRYCH UCZYMY SIĘ CZYNNOŚCI DNIA CODZIENNEGO ORAZ ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ.
DO MORZA MAMY 150 M. GDZIE SPACERUJEMY PO PLAŻY I WYMIENIAMY SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI ŻYCIOWYMI. 
WIECZORY UMILAJĄ NAM WIECZORKI TANECZNE PRZY DOBREJ MUZYCE.
Z OŚRODKA "KLIMCZOK" WRACAMY BARDZO ZADOWOLENI I ZRELAKSOWANI.

Więcej artykułów…

  1. 8 marca

Dodatkowe informacje