Piknik

Przy pięknej słonecznej pogodzie 18 maja 2022 roku na stadionie w Ględowie został zorganizowany prze Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Człuchowie piknik pod patronatem

Starosty człuchowskiego Pana Aleksandra Gappa

Burmistrza Miasta Człuchowa Pana Ryszarda Szybajło

Wójta Gminy Człuchowa Pana Pawła Gibczyńskiego

Wójta Gminy Przechlewo Pana Krzysztofa Michałowskiego

Burmistrza Miasta Czarnego Pana Piotra Zabrockiego

Czas umilał nam Pan Antoni, który dla nas śpiewał przy swoich aranżacjach muzycznych, oprócz grillowanych kiełbasek i mięsa, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kołdowa, Ględowa i Wierzchowa Dworzec upiekły dla nas przepyszne ciasta. Dobrą atmosferę podtrzymywały liczne konkursy takie jak:

1. Picie ze smoczka wody z cytryną, który wygrał Pan Zbigniew Bucholc, a w nagrodę otrzymał desko-rolkę z wymienialnymi rolkami, butami i czapkę z daszkiem

2. Wbijanie gwoździa do klocka z sękami, który wygrał Pan Tomasz Niedziałkowski nagrodą była romantyczna kolacja we dwoje przy świecach w chińskiej restauracji

3. Rzut piłeczką do miski, który wygrała Pani Sabina Kępa nagrodą była mini biała laska.

 

Całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze członków Koła PZN, przewodników i zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Diabetyków.

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W dniu 8 marca 2022 r. Panie z PZN Koła Powiatowego w Człuchowie spędziły mile czas w restauracji "Nad Jeziorem" w Człuchowie świętując swój dzień jakim jest Dzień Kobiet. Święto to obchodzimy co roku, wówczas mężczyźni mogą wyrazić Paniom wdzięczność za ich codzienną obecność, pomoc i wsparcie. 

Życzenia złożył Prezes Koła Tadeusz Wielewski, życząc im dużo szczęścia, pomyślności, mało smutku oraz moc radości. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Człuchowa Pan Ryszard Szybajło i Wójt Człuchowa Pan Paweł Gibczyński, którzy życzyli wiele radości w życiu osobistym i spełnienia wszelkich marzeń.

Dodatkową atrakcją dla Pań był występ naszego kolegi Stanisława Kobierskiego, który przygotował kilka wierszyków i skeczy.

Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Była kawka, ciasto, obiad, a każda z Pan otrzymała kwiatek i słodki upominek. W spotkaniu uczestniczyło 40 osób.

Nasze spotkanie mogło odbyć się dzięki hojności Człuchowskich samorządowców za co serdecznie dziękujemy.

Koło Powiatowe PZN w Człuchowie.

SPOTKANIE OPŁATKOWO-CHOINKOWE KOŁA POWIATOWEGO PZN W CZŁUCHOWIE

TEGOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWO-CHOINKOWE KOŁA POWIATOWEGO PZN W CZŁUCHOWIE, ODBYŁO SIĘ 09 GRUDNIA 2021R. W RESTAURACJI "NAD JEZIOREM" W CZŁUCHOWIE PODCZAS UROCZYSTEGO SPOTKANIA UCZESTNICZYLI CZŁONKOWIE KOŁA, BURMISTRZ MIASTA CZŁUCHOWA RYSZARD SZYBAJŁO, WÓJT GMINY CZŁUCHÓW PAWEŁ GIBCZYŃSKI, PRZEWODNICY I ZAPROSZENI GOŚCIE, ŁĄCZNIE 42 OSOBY. WSZYSCY OBECNI PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM I ZŁOŻYLI SOBIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE. PAN PREZES KOŁA RÓWNIEŻ  ŻYCZYŁ WSZYSKIM ZDROWIA, RADOŚCI I SPOKOJU. PRZY KAWIE I CIEŚCIE, BYŁY ŚPIEWANE KOLĘDY Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM ROBERTEM MAYEREM, A PO OBIEDZIE NASI CZŁONKOWIE OTRZYMALI PACZKĘ OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

ZARZĄD KOŁA PODZIĘKOWAŁ NASZYM SAMORZĄDOWCĄ ZA WSPARCIE, NA KTÓRE ZAWSZE MOŻE LICZYĆ, CZŁONKOWIE KOŁA PODZIĘKOWALI GROMKIMI BRAWAMI.

SPOTKANIE PRZEBIEGŁO W MIŁEJ ATMOSFERZE, Z ZACHOWANIEM OBOSTRZEŃ COVIDOWYCH.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Człuchowie 2021

7 października b.r był wyjątkowym dniem dla członków Koła PZN w Człuchowie. Obchodziliśmy nie tylko Międzynarodowy Dzień Białej Laski, który obchodzony jest co rocznie 15 października od 1964 roku, świętowaliśmy również okrągły jubileusz 65-lecie, powstania i działalności koła.

Rok 1956 był pamiętny dla osób z dysfunkcją narządu wzroku mieszkających na terenie powiatu człuchowskiego. Niestety nie zachowały się materiały archiwalne pozwalające zapoznać się z historią stowarzyszenia, jedyne do czego udało się dotrzeć to to, że pierwszym prezesem był Franciszek Jeżewski, a siedziba koła mieściła się w Człuchowie na ul. Zamkowej. Obecnie długoletnim prezesem jest Tadeusz Wielewski.

Podczas spotkania Zarząd Koła PZN, przyznał odznaki Przyjaciel Niewidomego następującym osobom:

Wójtowi Gminy Człuchów Pawłowi Gibczyńskiemu

Pracownikom Urzędu Miasta Pani Grażynie Radziemskiej, Justynie Gołębiewskiej i Dorocie Cieplińskiej.

Za szczególną wrażliwość i działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących.

Następnie wszyscy członkowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli slajdy pokazujące w jaki sposób oszuści działają w sieci i przysłowiowi domokrążcy, prezentację prowadziła nadkomisarz Iwona Woźniak.

Na spotkaniu nie zabrakło muzyki przy akompaniamencie Pana Andrzeja Zielińskiego z zespołem.

Zarząd Koła podziękował samorządowcom powiatu człuchowskiego, za owocną i wieloletnią współpracę.

Turnus integracyjno-rehabilitacyjny w Czarnym

W okresie 21.06 - 04.07.2021 r. grupa 20-osobowa PZN z Człuchowa, przebywała na turnusie integracyjno-rehabilitacyjnym w Czarnym. Wszystkie osoby uczestniczące w turnusie musiały być zaszczepione na Covid-19. Celem wyjazdu była nie tylko rehabilitacja, ale także integracja osób niepełnosprawnych i wyjście z domu. Uczestnicy turnusu mogli sprawdzić swoje możliwości w poruszaniu się na obcym terenie, czy to z przewodnikiem, czy przy pomocy białej laski. Wyjazdy takie sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu i bliższemu poznaniu się chociażby podczas wieczorków tanecznych. Uczestnicy mieli okazję poznać historię Bornego Sulinowa i zwiedzić Zamek Krzyżacki w Człuchowie.

Wyjazd został sfinansowany z odpłatności uczestników i środków PFRON w Człuchowie.

Dodatkowe informacje