Wycieczka do Pucka

W dniu 6 czerwca członkowie Koła Gdańsk pociągiem udali się do Pucka, gdzie czekała Pani Wiesia nasz przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ziemi Puckiej tzw Szpitalika gdzie zapoznaliśmy się ze starymi metodami lecznictwa, zobaczyliśmy narzędzia którymi posługiwali się rzemieślnicy, urządzenie dawnego domu, opisy gier w które grano dawniej.

Następnie udaliśmy na molo, pomnik Józefa Hallera, port rybacki. Stamtąd przeszliśmy do kościoła Piotra i Pawła zwiedziliśmy wnętrze i poznaliśmy historię, potem przeszliśmy na rynek. Stamtąd pod pomnik Braterstwa Broni w Parku Przyjaźni. Po zwiedzaniu miasta i poznaniu jego zabytków i historii zjedliśmy obiad i wróciliśmy do Gdańska.

Odwołanie dyżurów

W miesiącu lipcu i sierpniu odwołuje się dyżury członków zarządu w siedzibie Koła we wtorki i czwartki po godz. 15-tej oraz w pierwszą środę w Klubie Piastuś.

Ogłoszenie - wycieczka

W dniach 11–13.09.2018 r. odbędzie się wycieczka do Białegostoku, Supraśla, Tykocina, Sokółki, Hajnówki i Białowieży.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Krystyną Sajnagą pod nr tel. 724 888 826 do 30.06.2018 r.

Koszt wycieczki 350 zł od osoby.

Wycieczka do Warszawy

 

W dniu 8 maja o godz. 6:30 wyruszyliśmy spod siedziby Koła do Warszawy. Dotarliśmy tam na godz. 12-tą. Przewodnikiem naszym była Pani Beata Chabrowska Kondeja. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego, następnie Rynek Starego Miasta, Katedra Św. Jana, Barbakan, Mury Obronne, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego, potem spacer Krakowskim Przedmieściem m.in. Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Kościół Św. Krzyża, Plac M.J. Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza, następnie przejechaliśmy pod PKiN i wjechaliśmy na XXX piętro i podziwialiśmy panoramę Warszawy. Spod PKiN udaliśmy się do hotelu. Po zakwaterowaniu o godz. 19-ej zjedliśmy obiadokolację i był czas wolny.

 

9 maj 2018 r.: Śniadanie godz. 8:00, przejazd do Łazienek Królewskich, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie XVIII wiecznego zespołu pałacowo-ogrodowego, Belweder, Pomnik Fryderyka Chopina, Stara Oranżeria, Wodozbiór, Biały Domek, Pałac na Wyspie, spacer, następnie przejazd do Wilanowa, spacer po ogrodach, Pałac Króla Jana III, przejazd i zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej, przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego – zwiedzanie indywidualne. Około godz. 18-ej przyjazd do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

 

10 maj 2018 r.: Śniadanie godz. 7:45, wykwaterowanie i przejazd do Starych Powązek, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie jednej z najszlachetniejszych i najstarszych nekropolii w Polsce, miejsce spoczynku wielu wybitnych osób. Przejazd do Zamku Królewskiego oraz zwiedzanie, przejazd na obiad. Po obiedzie o godz. 15:30 wyjazd z Warszawy do Gdańska.

 

W wycieczce uczestniczyły 44 osoby w tym: 30 niewidomych członków PZN.

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do Pucka

W dniu 5 czerwca nastąpi wyjazd do Pucka.

Proszę o niezwłoczne zgłaszanie się telefonicznie pod nr.: 724 888 826.

Godzina wyjazdu z poszczególnych stacji będzie podana w późniejszym terminie.

Dodatkowe informacje