Wycieczka do Wrocławia

W dniach 11-14.09.2019 r. członkowie Koła Powiatowego PZN w Gdańsku uczestniczyli w wycieczce do Henrykowa i Wrocławia połączonej z Ogólnopolską Pielgrzymką Osób Niewidomych w Trzebnicy.
Wyjazd nastąpił 11.09.2019 r. o godz. 6:00, do Henrykowa dojechaliśmy o godz. 15-tej. Po zwiedzeniu duszpasterstwa cystersów zjedliśmy obiad i ruszyliśmy na nocleg do Wrocławia. Po zakwaterowaniu w hotelu był czas wolny.
12.09.2019r. po śniadaniu przejechaliśmy do Panoramy Racławickiej, następnie pieszo przeszliśmy wzdłuż Promenady Staromiejskiej przez Most Pokoju na Wyspę Tumską, Ostrów Tumski do Katedry, dalej Brama Kluskowa przy kościele Św. Idziego, Kościół Św. Krzyża i pomnik Nepomucena, wyspa Piaskowa i kościół NMP w którym znajduje się całoroczna szopka dla niewidomych i niedosłyszących, most Piaskowy, Ossolineum z barokowym dziedzińcem. Przejście na Stare Miasto po drodze Stare Miejskie Więzienie, uliczka Stare Jatki, kamieniczki Jaś i Małgosia, rynek późnogotycki, ratusz kamieniczki pręgierz. Około godz. 14-tej przerwa około 1 godz. na odpoczynek. Przejazd do Parku Szczytnickiego, Ogród Japoński, Hala Stulecia, fontanna multimedialna (pokaz muzyki i światła). Obiadokolacja przejazd do hotelu czas wolny.
13.09.2019 r. po śniadaniu przejazd do Ogrodu Botanicznego następnie odjazd autokarem po Wrocławiu i wyjazd do Trzebnicy zwiedzenie kościoła Leśnego wraz z grotą Matki Boskiej. Przejście lasem bukowym wzgórzami przez tereny rekreacyjne, przejazd do Bazyliki i rozpoczęcie uroczystości Koronka, Droga Krzyżowa, Msza Św. Obiad i przejazd na nocleg do Wrocławia czas wolny.
14.09.2019r. po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Trzebnicy uroczystości Godzinki, występ zespołu, Msza Święta przejazd na obiad i udanie się w drogę powrotną, przyjazd do Gdańska około godz. 23:00.

Dodatkowe informacje