Dzień na zdrowo i sportowo – Gra w kręgle lipiec 2022

Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Kartuzach w ramach realizacji zadania publicznego organizuje jednodniową imprezę sportowo-rekreacyjną pn.:                     

"Dzień na zdrowo i sportowo – Gra w kręgle"

Impreza odbędzie się dnia 27 lipca 2022 roku o godz. 11:00 w Kiełpinie – "Dziki Zachód".

Zapraszamy do udziału osoby niepełnosprawne wzrokowo wraz z przewodnikami. Zapewniamy, że miło i aktywnie spędzicie ten dzień.

Ilość miejsc jest ograniczona i liczy się  kolejność zgłoszenia.

Szczegółowych informacji udziela osobiście lub telefonicznie prezes koła Janina Doba tel. 724-888-835. 

Znajdziecie nas w siedzibie koła w Kartuzach na ulicy 3 Maja 2 (w podwórku).

Zadanie publiczne będzie realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy

Rekreacja na sportowo - Powitanie Lata 2022

Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Kartuzach w ramach realizacji zadania publicznego organizuje jednodniowe spotkanie rekreacyjno-sportowe pn.:

"Rekreacja na sportowo - Powitanie Lata 2022"

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 lipca 2022 roku o godz. 10:00 w Ostrzycach – Centrum Rekreacji "u Stolema".

W celu godnego i udanego powitania letniej aury serdecznie zapraszamy do udziału osoby niepełnosprawne wzrokowo wraz z przewodnikami.

Szczegółowych informacji udziela osobiście lub telefonicznie prezes koła Janina Doba tel. 724-888-835. 

Znajdziecie nas w siedzibie koła w Kartuzach na ulicy 3 Maja 2 (w podwórku).

Zadanie publiczne będzie realizowane dzięki dotacji: Gminy Kartuzy, Gminy Żukowo, Gminy Stężyca, Gminy Chmielno, Powiat Kartuski

Zapraszamy!

Wyjazd rekreacyjny do AQUA centrum w Kościerzynie

W dniu 25.05.2022 roku Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach zorganizował wyjazd rekreacyjny do AQUA Centrum w Kościerzynie. Ogółem do Kościerzyny wyjechało spragnionych mokrych wrażeń 19 osób.

Przed godziną 10-tą cała grupa zameldowała się przed basenem w Kościerzynie. Piękna wiosenna pogoda bardzo optymistycznie nastawiło całą ekipę na czekające ich atrakcje. Krótkie formalności i cała grupa już mogła korzystać z usług wodnego kompleksu. Duże baseny kąpielowe, zjeżdżalnie, bicze i masaże wodne oraz ciepłe jacuzzi to tylko niektóre atrakcje z których z wielkim animuszem korzystali wszyscy bez wyjątku uczestnicy wodnej wyprawy. Niestety czas płynie nieubłaganie i po godzinie 12-tej musieliśmy zakończyć nasz pobyt w kompleksie wodnym. Sprawnie i szczęśliwie cała grupa powróciła do Kartuz. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni i tego typu wyjazdy na stałe wpiszą się do kalendarza przedsięwzięć naszego koła.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tak potrzebnej i pożytecznej wycieczki po zdrowie i rehabilitację w wodnym świecie kościerskiego basenu. Serdecznie dziękujemy.

Spotkanie informacyjno-integracyjne "To i owo w kręgu niewidomych" w Kole Powiatowym Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach

W dniu 21 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Kartuzach zarząd kartuskiego koła zorganizował spotkanie informacyjno-integracyjne dla swoich członków. W spotkaniu uczestniczyły 42 osoby.

O godz. 10:30 prezes naszego koła Janina Doba w krótkich słowach przywitała wszystkich przybyłych na spotkanie a w szczególności zaproszonych gości panią Małgorzatę Kocur-Szymańską przewodniczącą zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz pana Mariusza Garskiego kierownika działu pomocy osobom niepełnosprawnym z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Pani Małgorzata przedstawiła nam szczegółowe informacje dotyczące spraw otrzymania i przedłużenia orzeczenia o niepełnosprawności, legitymacji osoby niepełnosprawnej, karty parkingowej itp.

Pan Mariusz poinformował nas o możliwości uzyskania dofinansowań na turnus rehabilitacyjny, likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i pomocnicze oraz dofinansowaniu w ramach programu "Aktywny Samorząd".

Prezes naszego koła krótko poinformowała członków o bieżącej sytuacji w kole oraz o zamierzeniach na najbliższe kilka miesięcy.

Co roku zarząd koła organizuje różnego rodzaju spotkania oraz imprezy plenerowe, które to cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Ilość chętnych uczestników niejednokrotnie przekracza możliwości naszego skromnego budżetu dlatego  imprezy organizujemy dzięki pomocy finansowej samorządów gmin oraz powiatu Kartuskiego. W drugiej części naszego spotkania dominowały luźne konwersacje  między naszymi członkami. Swobodna wymiana poglądów zawsze wnosi świeży powiew dla naszej organizacji. Dobra kawa i pyszne ciasto były miłym dodatkiem naszego spotkania.

Dzięki wcześniej zgromadzonym środkom finansowym pochodzących od niezawodnych sponsorów oraz środkom własnym jeszcze raz udowodniliśmy, że możemy wspólnie w godnych warunkach mile i pożytecznie spędzić dzień.

Kończąc pragnę podkreślić duże zaangażowanie całego zarządu koła. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Urzędu Miejskiego w Kartuzach  za nieodpłatne udostępnienie sali. Do zobaczenia tym razem w Ostrzycach.

Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach w dniu 16.12.2021 roku

Wigilia to czas radości i oczekiwania. Tradycyjnie jak co roku w dniu 16.12.2021 roku zarząd kartuskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zorganizował spotkanie wigilijne dla swoich członków.

Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 60 osób włącznie z zaproszonymi gośćmi.

O godzinie 12:00 prezes naszego koła Janina Doba przywitała wszystkich  serdecznie. 

Gorąco powitała zaproszonych gości tj. proboszcza parafii św. Kazimierza Ks. Ryszarda Różyckiego, Burmistrza Urzędu Miejskiego w Kartuzach pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach pana Dyrektora Grzegorza Mikiciuka oraz kierownika ds. osób niepełnosprawnych Mariusza Garskiego. Okręg Pomorski Polskiego Związku Niewidomych reprezentowała pani Monika Chocholewska. Serdecznie przywitaliśmy reprezentantkę Powiatu Kartuskiego panią Aleksandrę Kozioł. 

Pani Janina przekazała wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego 2022 roku. Odczytano także ciepłe życzenia nadesłane przez prezes koła w Bytowie panią Danutę Cyrson.

Ksiądz Proboszcz po krótkiej modlitwie  pobłogosławił zebranych oraz poświęcił wigilijne opłatki. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składaliśmy  najlepsze życzenia. 

W radosnej wigilijnej atmosferze zasiedliśmy do wspólnego stołu. Miłym akcentem było wręczenie paczek świątecznych dla wszystkich obecnych członków naszego koła.

Wielką i jakże miłą niespodzianką były oficjalne zaręczyny członka naszego koła pana Karola z przesympatyczną panią Magdą. Odśpiewano gromkie sto lat. 

Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania kolęd co umiliło naszą wigilijną uroczystość. Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej i przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim gminom powiatu Kartuskiego, które  dofinansowały nasze wigilijne spotkanie. 

Nisko kłaniamy się  wszystkim darczyńcom, którzy umieją podzielić się swoim biznesowym sukcesem i corocznie nas wspierają materialnie i finansowo. 

Dziękujemy Eugeniuszowi Gojtowskiemu za dźwiękową oprawę naszego spotkania.

Spotkamy się za rok miejmy nadzieję w normalnych warunkach bez uciążliwych obostrzeń pandemii Coronawirusa.

Dodatkowe informacje