Jednodniowe spotkanie rekreacyjno-sportowe

Informacja!

Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Kartuzach w ramach realizacji zadania publicznego organizuje jednodniowe spotkanie rekreacyjno-sportowe pn.:                     

"Rekreacja na sportowo - Powitanie Lata 2021"

Spotkanie odbędzie się w dniu 15 lipca 2021 roku o godz. 10:00 w Ostrzycach – Centrum Rekreacji "u Stolema".

W celu godnego i udanego powitania letniej aury serdecznie zapraszamy do udziału osoby niepełnosprawne wzrokowo wraz z przewodnikami.

Szczegółowych informacji udziela osobiście lub telefonicznie prezes koła  Janina Doba tel. nr 724-888-835

Znajdziecie nas w siedzibie koła w Kartuzach na ulicy 3 Maja 2 (w podwórku).

Zadanie publiczne będzie realizowane dzięki dotacji: Gminy Kartuzy, Gminy Sierakowice, Gminy Żukowo, Gminy Stężyca, Powiatu Kartuskiego

Zapraszamy!

Życzenia Wielkanocne 2021 Kartuzy

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych
spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

życzy
Zarząd Koła Powiatowego
Polskiego Związku Niewidomych
w Kartuzach

Wyjazd rekreacyjno-sportowy "Dzień na zdrowo i sportowo"

W dniu 05.08.2020 Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach zaplanował i zorganizował wyjazd rekreacyjno-sportowy do Kiełpina aby wszyscy adepci sztuki kręglarskiej mogli pokazać swoje umiejętności. W wyjeździe uczestniczyło 40 osób w różnym wieku. O godzinie 10:00 cała grupa zameldowała się przed kręgielnią „Dziki Zachód”. Krótkie formalności, garść ciekawych informacji i już mogliśmy rozpocząć naszą rywalizację sportową. Głośne okrzyki i doping jeszcze bardziej podgrzewały sportowy zapał i energię. Wszystkich ogarnęła chęć  zdobycia jak największej ilości punktów. Wszyscy bez wyjątku rzucali coraz lepiej i celniej. Jako uczestnik tego zdarzenia muszę podkreślić że organizatorzy tej radosnej zabawy stanęli na wysokości zadania i stworzyli atmosferę samokontroli wszystkich uczestników. Zachowano zasady które pozwalały uniknąć niepotrzebnego ryzyka zarażenia się groźnym wirusem. Czas płynął nie ubłagalnie i trzeba było zakończyć nasze sportowe zmagania. Podsumowanie ilości zdobytych punktów - wręczenie nagród oraz pięknych dyplomów zwycięzcom poszczególnych grup wiekowych. Osoby dorosłe otrzymały obrusy a wszystkie dzieci otrzymały ręczniki kąpielowe, puzzle oraz inne miłe upominki. Nieco zmęczeni i co zrozumiałe głodni udaliśmy się na smaczny obiad aby uzupełnić drzemiącą w nas energię  i z uśmiechem oraz pełni wrażeń mogliśmy powrócić do swoich domów. Można w tym trudnym okresie wielu obostrzeń i zakazów zorganizować ciekawe spotkanie ludzi spragnionych kontaktu z innymi aby poprawić fizyczną i psychiczną stronę naszego życia. Dziękujemy za wszystkie uśmiechy organizatorom, obsłudze lokalu i wszystkim którzy nas wspierają i zawsze służą pomocom.

Spotkanie integracyjno-informacyjne "To i owo w kręgu niewidomych"

W dniu 22 lipca 2020 roku Zarząd Koła PZN w Kartuzach zorganizował spotkanie integracyjno-informacyjne  dla swoich członków pn.: "To i owo w kręgu niewidomych". W spotkaniu uczestniczyło 35 osób. Na wstępie prezes koła powitała wszystkich bardzo serdecznie a w szczególności przybyłą na spotkanie dyrektor Okręgu Pomorskiego PZN w Gdańsku panią Krystynę Dzióbek. Poinformowała o zmianach i o odwołanych imprezach które  zaplanowano w bieżącym roku co spowodowane zostało pandemią COVID 19, o zmianie miejsca siedziby koła oraz innych sprawach związanych z działalnością naszego koła. Pani dyrektor okręgu przekazała informacje na temat realizowanych projektów oraz szkoleń. Dalsza część naszego spotkania przebiegała na luźnych rozmowach  między uczestnikami. Swobodna wymiana poglądów zawsze wnosi świeży powiew dla naszej organizacji. Pyszne ciasto oraz smaczny obiad były miłym dodatkiem naszego spotkania.

Zmiana siedziby Koła

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach informuje, że z dniem 1 lipca 2020 roku biuro Związku Niewidomych zostaje przeniesione na ulicę 3 Maja 2 - w podwórku Starostwa Powiatowego Wydział Gospodarki Nieruchomościami – na przeciwko byłej elektrowni.
Biuro czynne w każdy czwartek od godziny 10:00 do 14:00, telefon: 724-888-835

W imieniu zarządu
Janina Doba – Prezes Koła

Dodatkowe informacje