Rekreacja na sportowo – Powitanie lata 2021

Zadanie publiczne jest realizowane dzięki dotacji Gmin Kartuzy, Sierakowice, Żukowo i Stężyca

Sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego pn.:

"Rekreacja na sportowo – Powitanie lata 2021"

W dniu 15.07.2021 roku zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach zorganizował spotkanie rekreacyjno-sportowe mające na celu powitanie zawsze lubianego lata dla członków naszego koła. 

W spotkaniu uczestniczyło 80 osób w tym około 20 dzieci.

Jak zakładał wcześniej opracowany harmonogram wykonania zadania wyjechaliśmy z Kartuz o godz. 9:30. Przed godz. 10 autokar dojechał do Ostrzyc. Jak co roku dało się dostrzec zmiany w wystroju otoczenia jeszcze bardziej sprzyjające dobrej zabawie i co ważne pozwalające osobom niepełnosprawnym bez większych ograniczeń uczestniczyć w grach i konkursach sportowych. Położony nad pięknym Ostrzyckim jeziorem  pensjonat „u Stolema” powitał całą  gromadę słoneczną i cieplutką pogodą.  Dobrze przygotowany kompleks rekreacyjno-sportowy oraz profesjonalne podejście  do zagadnienia bezpieczeństwa to atut Ostrzyckiego uroczyska. 

Pogoda jak marzenie – tak więc spotkanie od początku nabrało rumieńców.

O godz. 10:15 krótkie powitanie uczestników  spotkania.  Wielorakość wcześniej  przygotowanych atrakcji pozwalała sądzić, że nikt nie będzie się nudził i faktycznie dla każdego było coś miłego.

Gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych. Konkursy sprawnościowe dostosowane do możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo, quizy , zagadki i zajęcia malarskie dla najmłodszych. Reasumując wszyscy znaleźli coś dla siebie. Największym hitem spotkania był wyżej wspomniany konkurs plastyczny zorganizowany i prowadzony przez utalentowanego plastycznie  kolegę Karola. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do malowania i efektem końcowym były kolorowe i wielce udane wytwory dziecięcej fantazji. W międzyczasie serwowano ciepłe napoje oraz słodki drożdżówkowo-pączkowy odpowiednich rozmiarów poczęstunek. Największym powodzeniem cieszyła się woda mineralna której nie mogło zabraknąć podczas sportowych wyczynów. Smaczny obiad zakończył udane spotkanie.

 Dzięki naszym sponsorom mogliśmy ufundować ogrom ciekawych i cennych nagród. Dla dorosłych zawsze przydatne koce i pościele. Dla dzieci przybory szkolne oraz nieodzowne słodkie dodatki. W naszych sportowych zmaganiach wszyscy byli zwycięzcami.  Dla wszystkich ważnym była możliwość spotkania się po dwuletniej przerwie.

 Całe przedsięwzięcie tak było zaplanowane aby poprzez wspólną sportową zabawę słabo widzący mieszkańcy powiatu Kartuskiego w różnym wieku mogli w sympatycznej atmosferze rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. 

Należy podkreślić ogrom trudu i pracy włożonej w organizację spotkania. 

Bezinteresowna pomoc wielu ludzi, instytucje rozumiejące nasze skromne potrzeby oraz pomoc finansowa organów samorządowych naszego powiatu udowodniły mądrą tezę, że w naszej jedności tkwi wielka siła  aby zrobić tak wiele dla bardzo wielu szczerych uśmiechów. 

 Pragniemy serdecznie podziękować niezawodnym przyjaciołom naszego koła a w szczególności Powiatowi Kartuskiemu, Gminie Kartuzy, Sierakowice, Stężyca i Żukowo które pozytywnie rozpatrzyły oferty składane przez nasze stowarzyszenie. 

Specjalne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny i pana Bartosza – właścicieli pensjonatu „u Stolema”. Wielce byliśmy radzi z faktu udostępnienia nam sali biesiadnej. Ludzka życzliwość i zrozumienie naszych potrzeb budzi wielkie uznanie wśród niepełnosprawnej braci. Gry i zabawy przygotowały i poprowadziły członkinie zarządu koła. Pani Janina, Mirosława, Irena i Halina jak zawsze stanęły na wysokości zadania. Dziękujemy naszemu członkowi i koledze Karolowi za świetnie przygotowany konkurs malarski. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Magdy i Moniki które to wniosły wiele uśmiechu i kolorytu w dziecięcych zabawach.

 Dziękujemy panu Eugeniuszowi  za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Serdeczne dzięki dla pana Władysława za pomoc techniczną. 

Opuszczając gościnne progi Ostrzyckiego pensjonatu upewniliśmy się, że niepełnosprawność w niczym  nie ogranicza i wręcz motywuje do łamania kolejnych barier i stereotypów.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Do zobaczenia za rok.

Godnie powitaliśmy słoneczne lato.

W spotkaniu uczestniczył i spisał powyższe fakty Krzysztof.

Dodatkowe informacje