Komunikaty

 

 

Porady psychotraumatologa i zajęcia w małych grupach wsparcia, które realizujemy w ramach projektu „Chcemy wiedzieć i umieć – kontynuacja”
Projekt realizujemy w naszym Centrum Informacji i wsparcia dla Osób Niewidomych i Słabowidzacych i ich Rodzin z terenu Miasta Gdańska, który dofinansowany jest ze środków PFRON przekazanych przez Miasto Gdańsk.
Stres związany z obawą przed koronawirusem, ale także z izolacją, niepewnością ekonomiczną i zmianami spowodowanymi przez pandemię, ma negatywny wpływ na samopoczucie wielu osób. Dotyczy to szczególnie osób niepełnosprawnych, które często bardziej niż inni narażone są na skutki obecnej pandemii.
Okręg Pomorski PZN uruchomił dyżury psychotraumatologa. Do kontaktu bezpośredniego lub telefonicznego zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące w każdym wieku, a także ich rodziny i opiekunów. Psychotraumatolog będzie dostępny we wtorki w godz. od 15:00 do 18:00. Należy przyjść do siedziby Okręgu Pomorskiego PZN, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Jesionowa 10 lub zadzwonić pod numer 58 341 26 83 lub 724 888 823. Można zgłaszać się z wszelkimi problemami jakie mogą dotyczyć osób niepełnosprawnych, nie tylko z tymi związanymi z epidemią koronawirusa. Specjalista w trakcie rozmowy przeprowadzi konsultację, udzieli porady oraz wskaże ewentualnie dalszą ścieżkę postępowania, np. potrzebę terapii u specjalisty.
Ponadto, zamierzamy zorganizować zajęcia w małych grupach wsparcia prowadzone przez psychotraumatologa. Uczestniczyć w nich będą osoby niewidome i słabowidzące - dzieci, młodzież oraz dorośli, w tym seniorzy, a także ich rodziny i opiekunowie. W sprawie zgłoszeń chęci udziału w takich zajęciach prosimy o kontakt również we wtorki w godz. 15:00 – 18:00 pod ww. numerami telefonów.
Również, na kanale Akademia NFZ na YouTube pod tytułem „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”
(https://www.youtube.com/playlist?list=PLZ2X-9LnwIVGKMYST9rzCs5KqLiPy1q17) obejrzeć można rozmowy z psychoterapeutą. Osoby, które mają problem z emocjami – np. osoby z chorobami przewlekłymi, na kwarantannie, tracące pracę i dochody na skutek epidemii – mogą znaleźć tam wsparcie. Przygotowano cykl filmów poruszających takie tematy jak m.in.: „Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?”, „Obniżenie nastroju – zrób nowy plan”, „Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?”


NIEWIDZIALNY GDAŃSK – POSZUKUJEMY PRZEWODNIKÓW MUZEALNYCH

Zatrudnimy osoby niewidome lub niedowidzące do nowopowstałego muzeum „Niewidzialny Gdańsk”. Praca polega na oprowadzaniu gości po wystawie, którą zwiedzający odbierają za pomocą innych zmysłów niż wzrok. Nasi pracownicy mają być przewodnikami dla zwiedzających, głosem, który bezpiecznie przeprowadzi ich przez ciemne pomieszczenia i ciekawie opowie co się w nich znajduje, podczas gdy goście będą mogli to sprawdzić wyłącznie za pomocą rąk.

Miejsce pracy: centrum Gdańsk, tuż obok Starówka (5 minut piechotą od budynku LOT)
Budynek całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Rodzaj pracy: cały etat, umowa o pracę

Termin rozpoczęcia pracy 1 lipca

Poszukujemy osób, które:
- posiadają minimum średnie wykształcenie
- są komunikatywne, otwarte i lubią kontakt z drugim człowiekiem
- mają umiejętność opowiadania ciekawych historii
- są samodzielne i dyspozycyjne (praca również w weekendy i święta według ustalonego grafiku)
- odznaczają się wysoką kulturą osobistą
- znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem (ale nie jest to warunek obligatoryjny)

Oferujemy:
- umowę o pracę
- ciekawą pracę w samym centrum Gdańska (vis a vis Forum)
- świetną atmosferę

CV prosimy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Edyta Pawłowska
tel. 604954427

Miejsce spotkania rekrutacyjnego
Gdańsk ul. Okopowa 7


Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski informuje, że siedziba naszego biura jest już czynna. Jednocześnie informujemy, że ze względu na pandemię COVID 19 obowiązują szczególne środki ostrożności, takie jak noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Dyrektor Okręgu Krystyna Dzióbek


POMOC DLA NASZYCH STARSZYCH CZŁONKÓW

W związku z epidemią koronawirusa Okręg Pomorski Polskiego Związku Niewidomych informuje, że służy pomocą naszym starszym członkom, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.
Pomożemy zrobić zakupy, zrealizować receptę czy wynieść śmieci. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numer telefonu 58 341 26 83.
Pracownicy okręgu pomorskiego.

Dodatkowe informacje