Ogłoszenie - wycieczka autokarowa

W dniach 2 - 4 września 2018 r. odbędzie się wycieczka autokarowa do Fojutowa i spływ kajakowy rzeką Brdą.
Ilość miejsc ograniczona: 50 osób. Zapisy w biurze koła do końca czerwca.
W załączeniu program imprezy :

- 02.09.18r. przybycie do ośrodka w godz. przedpołudniowych,rozlokowanie się w miejscach zakwaterowania i po krótkim odpoczynku zwiedzanie okolic ośrodka, powrót na obiad, po obiedzie i odpoczynku wycieczka nad kanał Brdy. Powrót do bazy - wieczorem przejażdżka wozami konnymi z pochodniami i ognisko w lesie połączone z pieczeniem kiełbasek.
- 03.09.18r. po śniadaniu spływ kajakowy kanałem Brdy, czas wolny, zajęcia na basenie, a wieczorem grill, karkówka itd.
- 04.09.18r. po śniadaniu zwiedzanie hydrobudowy na rzece Brda i Czerska Struga oraz okolic.
Następnie udamy się do Kościerzyny, gdzie nastąpi rozwiązanie imprezy.

Leszek Medykowski Koło Kościerzyna

Odwiedziny

W dniu 7 lutego 2018 roku przedstawiciele Zarządu Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie odwiedzili swoich członków podopiecznych, jednocześnie obdarowując ich skromnymi upominkami, w postaci kalendarzy, proszku do prania, a osoby z ponad 20 letnim stażem w kole otrzymały dotykowe mówiące termometry do mierzenia temperatury ciała. Cały  dzień spędziliśmy pracowicie do późnego wieczora, lecz wszędzie atmosfera odwiedzin była bardzo radosna i wspaniała, więc warto było.

Leszek Medykowski

Prezes Koła

Spotkanie opłatkowe

W dniu 4 grudnia 2017 roku w restauracji "Kościerzanka" w Kościerzynie nasze Koło odbyło doroczne spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyło 75 członków Koła, 4 dzieci, przewodnicy oraz zaproszeni goście.

Na początek złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem, potem była uroczysta kolacja wigilijna, śpiewanie kolęd no i oczywiście nie zabrakło upominków, które dzięki szczodrości darczyńców w tym roku były bardzo bogate. Dzieci również otrzymały bardzo bogate paczki ze słodyczami. Następnie byłą kawa, ciasto, napoje i owoce. Podczas kawy toczyła się dyskusja na temat bieżących spraw Koła, po czym wszyscy zadowoleni udali się do domu.

Pokaz sprzętu w Kościerzynie

W dniu 29.05.2017r. w siedzibie naszego Koła odbył się pokaz sprzętu ułatwiającego życie osobom niewidomym oraz niedowidzącym przeprowadzony przez firmę "ALTIX" oraz szkolenie i pomoc w wypełnianiu wniosków na dofinansowanie środków z PEFRON na zakup w/w sprzętu , które poprowadziła przedstawicielka fundacji " Szansa dla Niewidomych".

Zwyczajny-niezwyczajny członek PZN z Kościerzyny

Idea uhonorowania wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym narodziła się w Kościerzynie już 14 lat temu. Od tego czasu, co roku, przyznawane są Medale im. Matki Teresy z Kalkuty. W sobotę w Sali Sokolnia odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Data uroczystości nie jest przypadkowa - 11 lutego obchodzimy bowiem Światowy Dzień Chorego.

Kapituła Medalu uhonorowała dyplomem za działalność na rzecz ludzi niepełnosprawnych w kategorii zwyczajny - niezwyczajny członka naszego koła Leszka Medykowskiego.


Dodatkowe informacje