Biała Laska 2019 w Kościerzynie

Dnia 7 października w ośrodku PSS "Społem" Kościerzyna w Garczynie spotkaliśmy się na naszym święcie Międzynarodowym Dniu Niewidomego "Dniu Białej Laski". Spotkali się tam członkowie Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie, przewodnicy, Przyjaciele Niewidomych oraz zaproszeni goście.

Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i serdecznej, wesołej atmosferze, przy obiedzie, kawie smacznym cieście, a dzięki pozyskanym środkom mogliśmy je przedłużyć o potańcówkę, która trwała do godziny 22:00.

Wiadomo taniec najlepszą formą rehabilitacji. Wszyscy pięknie się bawili zapominając o szarości i trudnościach dnia codziennego.

Wymieniono wiadomości na temat pracy koła oraz 500+, także na temat asystenta osoby niepełnosprawnej.

W tym miejscu wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony dzień.

Wrześniowa wycieczka

W dniach 2-4 września 2019r. odbędzie się wycieczka na trasie Gdańsk–Malbork–Elbląg–Kościerzyna.

Planowany przebieg wycieczki :

DZIEŃ I Przyjazd do Gdańska i zwiedzanie z przewodnikiem Głównego Miasta (do 3h): ul. Długa (Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta Gdańska), Długi Targ (Neptun, Dwór Artusa), Długie Pobrzeże (Żuraw), Ulica Mariacka, Kościół Mariacki (wstęp), Przejazd do Sztutowa, zakwaterowanie Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na Kanał Elbląski. Rejs po kanale Ostródzko-Elbląskim przez cztery pochylnie (Buczyniec, Oleśnica, Jabłonki, Jeleń). Zakończenie rejsu w miejscowości Jelenie i transport do Elbląga. Czas wolny w Elblągu Powrót do Sztutowa, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III Śniadania, wykwaterowanie. Wyjazd do Malborka i zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego: Zamek Średni z siedzibą wielkiego komtura z wielkim refektarzem, Zamek Wysoki z salą kapitulną, skarbcem, kościół zamkowy NMP oraz potężne mury. Muzeum Bursztynu oraz wystawa uzbrojenia średniowiecznego. Wyjazd do domu.

Cena zawiera: - transport autokarem – Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym na Mierzei Wiślanej, pokoje 3,4 osobowe z łazienkami – Wyżywienie zgodnie z programem (2 x śniadanie i 2 x obiadokolacja) – Zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska, Malborka, Kanał Elbląski – Bilety wstępu do następujących obiektów: Kościół Mariacki, Zamek w Malborku, Kanał Elbląski – Parkingi dla autokaru – Ubezpieczenie NNW.

Ilość miejsc ograniczona, ze względu na konieczność dokonania przedpłaty, chętnych prosimy o uregulowanie wpisowego w biurze koła do 15.07.2019r.

Zarząd Koła PZN w Kościerzynie 2019

W dniu 26.04.2019r. na swoim pierwszym posiedzeniu ukonstytuował się Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie.
Skład Zarządu wygląda następująco:
Leszek Medykowski - Prezes Zarządu
Jacek Stargecki - V-ce Prezes Zarządu
Kazimierz Szulfer - Skarbnik
Danuta Kamińska - Sekretarz

Wycieczka z procesją Bożego Ciała

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie organizuje jednodniową wycieczkę połączoną z procesją Bożego Ciała do miejscowości Piaśnica koło Wejherowa w dniu 20 czerwca br. tj. w święto Bożego Ciała.
Piaśnica to miejsce kaźni Polaków podczas II wojny światowej.
Koszt wycieczki wraz z ubezpieczeniem 25 zł od osoby.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Życzenia Wielkanocne 2019 Kościerzyna

Moc odrzuciła grobowe  kamienie; zmartwychwstał Jezus i my razem z Nim - Alleluja

Powiedzmy sobie; jest dobrze, jesteśmy razem, Bóg-Człowiek zmartwychwstał. Trwa wspaniała Wielkanocna Chwila zadumy nad cudem powstania z grobu.
Jezus zrobił to dla nas – nie zawiedźmy go. Wybaczajmy sobie słabości, doceniając swoje talenty, wiedzę i pracę nad sobą. A to, że się różnimy, to właśnie nas wzbogaca i wzmacnia. Przecież wszyscy potrafimy jednakowo cieszyć się kolorami żonkili i młodej trawy, naszymi rodzinami, całą ziemią i nieogarnionym kosmosem.
Wyrozumiali, życzliwi, radośni złóżmy sobie życzenia: zdrowia, codziennego zrozumienia, miłości …

Życzy Zarząd i Pracownicy
Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Niewidomych
oraz Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie

Dodatkowe informacje