Odwiedziny

W dniu 7 lutego 2018 roku przedstawiciele Zarządu Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie odwiedzili swoich członków podopiecznych, jednocześnie obdarowując ich skromnymi upominkami, w postaci kalendarzy, proszku do prania, a osoby z ponad 20 letnim stażem w kole otrzymały dotykowe mówiące termometry do mierzenia temperatury ciała. Cały  dzień spędziliśmy pracowicie do późnego wieczora, lecz wszędzie atmosfera odwiedzin była bardzo radosna i wspaniała, więc warto było.

Leszek Medykowski

Prezes Koła

Spotkanie opłatkowe

W dniu 4 grudnia 2017 roku w restauracji "Kościerzanka" w Kościerzynie nasze Koło odbyło doroczne spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyło 75 członków Koła, 4 dzieci, przewodnicy oraz zaproszeni goście.

Na początek złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem, potem była uroczysta kolacja wigilijna, śpiewanie kolęd no i oczywiście nie zabrakło upominków, które dzięki szczodrości darczyńców w tym roku były bardzo bogate. Dzieci również otrzymały bardzo bogate paczki ze słodyczami. Następnie byłą kawa, ciasto, napoje i owoce. Podczas kawy toczyła się dyskusja na temat bieżących spraw Koła, po czym wszyscy zadowoleni udali się do domu.

Pokaz sprzętu w Kościerzynie

W dniu 29.05.2017r. w siedzibie naszego Koła odbył się pokaz sprzętu ułatwiającego życie osobom niewidomym oraz niedowidzącym przeprowadzony przez firmę "ALTIX" oraz szkolenie i pomoc w wypełnianiu wniosków na dofinansowanie środków z PEFRON na zakup w/w sprzętu , które poprowadziła przedstawicielka fundacji " Szansa dla Niewidomych".

Zwyczajny-niezwyczajny członek PZN z Kościerzyny

Idea uhonorowania wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym narodziła się w Kościerzynie już 14 lat temu. Od tego czasu, co roku, przyznawane są Medale im. Matki Teresy z Kalkuty. W sobotę w Sali Sokolnia odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Data uroczystości nie jest przypadkowa - 11 lutego obchodzimy bowiem Światowy Dzień Chorego.

Kapituła Medalu uhonorowała dyplomem za działalność na rzecz ludzi niepełnosprawnych w kategorii zwyczajny - niezwyczajny członka naszego koła Leszka Medykowskiego.


Zaproszenie na pielgrzymkę do Lublina

Zarząd Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie informuje, że w dniach 8-9 września 2017 roku odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych do Lublina. Ilość miejsc ograniczona ( 49 osób ) , koszt 130 zł od osoby. Wpłat należy dokonywać w biurze koła do 30 czerwca 2017 roku, pierwszeństwo wpłaty decyduje o udziale w pielgrzymce.

Dodatkowe informacje