Zabawa karnawałowa 2018 w Starogardzie

W sobotę 3 lutego br. w restauracji "Słoneczna" grupa 63 osobowa członków Koła PZN w Starogardzie Gdańskim bawiła się na zabawie karnawałowej. Koleżanka Marianna Kamysz rozpoczynając imprezę, przywitała przybyłych i życzyła wszystkim udanej zabawy. Żeby mieć siły do tańca zaczęliśmy spotkanie od dobrego obiadu i kawy z ciastem. Gdy zespół "Czarna nuta" zaintonował pierwszą piosenkę ruszyliśmy w tany. Dodatkową atrakcją była lampka szampana, którą wznieśliśmy toast za zdrowie naszej prezes Joanny Grabowskiej z okazji jej urodzin i odśpiewaliśmy gromkie 100 lat. Sześć godzin zabawy upłynęło jakby z bicza strzelił. Zadowoleni i w bardzo dobrych humorach przy pożegnaniach obiecaliśmy sobie, że powtórzymy tak udaną imprezę za rok.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim

Mimo zimowej aury członkowie Powiatowego Koła PZN chętnie przybyli do starogardzkiej biblioteki. Spotkanie odbyło się w dniu 16 stycznia 2018 roku o godzinie 10:30. Rozpoczęło się przywitaniem przez Panią Grażynę Wiśniewską, Kierownika Czytelni Popularnonaukowej, która zaznajomiła grupę z ofertą biblioteki. Zachęcała do wypożyczania audiobooków oraz do uczestnictwa w comiesięcznych prelekcjach na temat zdrowia, czy do zajęć kierowanych do dzieci, również tych z niepełnosprawnością. Następnie wspólnie obejrzeliśmy film z dodatkową ścieżką dźwiękową, ułatwiającą jego odbiór osobom z dysfunkcją wzroku. Spotkanie upłynęło nam w miłej atmosferze przy gorącej kawie i słodyczach, a uczestniczyły w nim 24 osoby.

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi Spychalskiemu, Dyrektorowi biblioteki oraz jej pracownikom za życzliwość i gościnność.

Życzenia

"I znów" czyli przydługie życzenia świąteczne

I znów Święta jak co roku
Przyszły szybko niespodzianie
I znów kłopot co w prezencie
Pod choinką kto dostanie
I znów  szybko bo czas biegnie
Karpia sernik barszcz czerwony
I znów prędzej, prędzej, prędzej
Biegasz jak pies zagoniony
I znów trzeba z tym opłatkiem
I kolędy - jedna zwrotka
I znów trzeba do kościoła
Może czas Jezusa spotkać?
I znów - zaraz, stop, poczekaj
Może zmieńmy coś w tym roku
I znów pomyśl co uczynić
By odzyskać święty spokój
I znów może być jak dawniej
Bez laptopa i Facebooka
I znów magia świąt powróci
Może gość do drzwi zapuka?
I znów sianko pod obrusem
Może wnuk zapyta po co?
I znów razem na pasterkę
Wyruszymy ciemną nocą
I znów święta będą piękne
A może to są marzenia?
I znów życzę Wam Kochani
Choć troszeczkę ich spełnienia

Leszek Stolc

Dołączamy się do życzeń naszego kolegi Leszka
Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim
WIGILIA 2017R.

Przedświąteczne spotkanie

Wiele jest pięknych miesięcy, ale najpiękniejszy to grudzień, a w nim niepowtarzalne są Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Tymi słowami prezes Koła Joanna Grabowska rozpoczęła przedświąteczne spotkanie, które odbyło się 9 grudnia 2017 r. w restauracji Słoneczna. Po przywitaniu członków Koła, przewodników, dzieci podopiecznych oraz zaproszonych gości w świąteczny nastrój wprowadził nas występ uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Borzechowie. Do życzeń dołączyli się goście, którzy przybyli na nasze spotkanie: Prezes Okręgu Pomorskiego, Prezydent Miasta, dyrektor PCPR-u, radny powiatu, dyrektor PSP w Borzechowie, przedstawiciel Urzędu Gminy Zblewo oraz przedstawiciele Związków Zawodowych Chemików i NSZZ Solidarność Polpharma. Kolejnym punktem było sprawozdanie merytoryczne z działalności Koła za miniony rok oraz omówiono sprawy bieżące naszej organizacji. Po obiedzie do już zniecierpliwionych dzieci przyszedł Mikołaj i wręczył paczki ze słodyczami, a dorosłym czekolady. Przy kawie, cieście i lodach toczyły się miłe rozmowy, śpiewaliśmy kolędy i w takiej świątecznej atmosferze wspólnie spędziliśmy ten grudniowy dzień.

Podziękowanie za przekazanie 1%

To już kolejny rok i kolejna okazja aby podziękować tym, którzy wspierają działalność naszego Koła.

Dzięki tej pomocy możemy finansować naszych podopiecznych, a tym samym członków przynależnych do Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim w rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku. Otrzymany od Państwa 1% podatku przeznaczamy na działalność bieżącą związaną z opieką i rehabilitacją podopiecznych w danym roku.

Państwa dobre serce i wspaniały gest sprawiają, że nawet w takich trudnych chwilach można liczyć na Waszą bezinteresowną pomoc.

Prezes Zarządu Powiatowego Koła PZN

Dodatkowe informacje