Podziękowanie za przekazanie 1%

To już kolejny rok i kolejna okazja aby podziękować tym, którzy wspierają działalność naszego Koła.

Dzięki tej pomocy możemy finansować naszych podopiecznych, a tym samym członków przynależnych do Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim w rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku. Otrzymany od Państwa 1% podatku przeznaczamy na działalność bieżącą związaną z opieką i rehabilitacją podopiecznych w danym roku.

Państwa dobre serce i wspaniały gest sprawiają, że nawet w takich trudnych chwilach można liczyć na Waszą bezinteresowną pomoc.

Prezes Zarządu Powiatowego Koła PZN

"NOTRE DAME DE PARIS"

Na ten spektakl udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni. W słoneczną sobotę 4 listopada 2017 r. członkowie starogardzkiego Koła oraz przewodnicy przez trzy godziny zachwycali się pięknym śpiewem i tańcem. Podziwialiśmy garbusa Quasimodo, przepiękną Esmeraldę, bezdusznego Frollo i rycerskiego Phoebusa. Wszystkim 50 uczestnikom sztuka bardzo się podobała.

Święto Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzień, w którym przypominają zdrowej części społeczeństwa, że są takimi samymi obywatelami kraju i świata jak wszyscy inni ludzie. Co prawda nie widzą obrazów, ale doświadczają życia innymi zmysłami i pragną żyć i być traktowani jak inni.

Z tej okazji Zarząd KP PZN w Starogardzie Gdańskim na dzień 17.10.2017 r. zaprosił członków koła do restauracji "Galeria smaków" na wspólne świętowanie. Na tę uroczystość przyszło ponad 60 członków Koła wraz ze swoimi opiekunami i przewodnikami oraz przybyli zaproszeni goście w osobach: Prezes Okręgu PZN pani Ewa Redzimska wraz z małżonkiem, Prezydent Miasta pan Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Społecznej ds. Osób Niepełnosprawnych pani Maria Szumacher.

Wszystkich zebranych powitała Prezes Koła Joanna Grabowska, która złożyła serdeczne życzenia osobom niewidomym i słabowidzącym. Głos zabrali także zaproszeni goście. Były kwiaty i ciepłe słowa. Koleżanka Bogumiła Jurczyńska przekazała do biura oprawione zdjęcie z ostatniej pielgrzymki do Lublina. Następnie Joanna Grabowska zapoznała wszystkich z działalnością koła za okres ostatnich dwóch lat kadencji i poinformowała o nowych legitymacjach, filmach z audiodeskrypcją w internecie oraz możliwości skorzystania w szpitalu z pomocy okulistycznej.

Po części oficjalnej wystąpił Zespół Kociewski "Retro". W programie były przyśpiewki i tańce regionu Kociewia. Kolejnym punktem spotkania był obiad, a później kawa i ciasto. Wszyscy w dobrych humorach miło spędzili ten świąteczny dzień.

Życzenia z okazji Dnia Białej Laski 2017

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Białej Laski
z całego serca pragniemy złożyć wszystkim członkom PZN najserdeczniejsze życzenia,
przede wszystkim dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym,
siły i pogody ducha oraz wielu serdecznych i życzliwych ludzi wokół.

 

Zarząd PZN w Starogardzie Gdańskim

Poznajemy historię naszej małej ojczyzny

Bardzo dobrze układa się współpraca Zarządu KP PZN w Starogardzie Gd. z dyrekcją Muzeum Ziemi Kociewskiej. W dniu 19.09.2017r. dzięki panu dyrektorowi  Andrzejowi Błażyńskiemu 16 osobowa grupa członków naszego koła spotkała się w muzeum aby zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami naszego regionu. Prelekcję prowadził pan Zbigniew Potocki. Oprowadził nas po muzeum i baszcie narożnej. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali tego co miał do powiedzenia pan Zbigniew. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy poszerzyć nasze wiadomości o ziemi kociewskiej. Podsumowaniem było wyjście do ratusza na wystawę gwizdków z różnych krajów świata. Już umówiliśmy się na kolejne spotkania w  Muzeum  Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd.

Dodatkowe informacje