INTEGRACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA TURNIEJU KRĘGLOWYM 2020

Po wakacyjnych wyjazdach i urlopach trochę za sobą stęsknieni spotkaliśmy się na turnieju kręglowym, który odbył się 8 września br. Wzięło w nim udział 25 niepełnosprawnych mieszkańców Starogardu Gdańskiego (w tym członkowie Koła PZN). O godzinie 12:00 zostaliśmy podzieleni na 5 grup i  rozpoczęliśmy turniej kręglowy. Atmosfera wraz z upływającym czasem robiła się bardziej gorąca. Każdy z zawodników cieszył się z coraz więcej zdobytych punktów. Były brawa, okrzyki i śmiechy. Dla ostudzenia pozytywnych emocji zrobiliśmy sobie przerwę na kawę i pyszne ciasto, a pod koniec zawodów czekała na nas pizza. Te trzy godziny rywalizacji upłynęły w miłej atmosferze. Po podliczeniu punktów za wytrwałość i fajną zabawę wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę w postaci etui do kluczy.
Pewnie trochę zmęczeni, bo przecież nie często mamy możliwość wybrać się do kręgielni, ale za to w super nastrojach udaliśmy się do swoich domów.
Turniej ten przeprowadzony był zgodnie  z zasadami reżimu sanitarnego w związku z pandemią. Beneficjenci mieli założone maseczki, rękawiczki oraz dezynfekowali ręce.
Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Pozytywne wsparcie”, za które w imieniu zarządu Koła PZN w Starogardzie Gd. pięknie dziękuję.


prezes Joanna Grabowska

Dzień Dziecka – Niepełnosprawne dzieci i seniorzy w Kościerzynie

W związku z panującą pandemią obchody Dnia Dziecka w  KP PZN Starogard Gd. w tym roku odbyły się 11 sierpnia.
Tego dnia 44 osobowa grupa dzieci i seniorów wybrała się na wycieczkę do Kościerzyny. Pobyt w tym mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Kolejnictwa. Tam mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć jak niegdyś wyglądało kolejnictwo. Seniorzy wspominali swoje podróże i opowiadali dzieciom jak dojeżdżali pociągami do szkoły i pracy. Bardzo spodobała się wszystkim przejażdżka drezyną. Następnie pojechaliśmy do Aquaparku, gdzie przez dwie godziny wesoło spędzaliśmy czas.  Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, z których chętnie korzystały dzieci jak i seniorzy. Po kąpielach w basenie udaliśmy się do McDonald’s  na poczęstunek. Dla umilenia podróży  w autokarze wszystkich uczestników  obdarowaliśmy słodyczami. O godzinie 16 00 zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Starogardu Gdańskiego.
Podczas całej wycieczki ze względu na koronawirusa   zachowywaliśmy bezpieczne odstępy i wszyscy uczestnicy mieli założone maseczki oraz dezynfekowane ręce.
Wyjazd ten mogliśmy zorganizować dzięki dofinansowaniu z PFRON.

Integracja niepełnosprawnych na turnieju kręglowym

Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdański  informuje, że w dniu 08.09.2020r. planuje zorganizować turniej kręglowy  dla niepełnosprawnych mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Dofinansowanie na ten cel otrzymaliśmy  w ramach projektu Pozytywne Wsparcie.
Chętnych zapraszamy do zgłaszania się w biurze Koła PZN.

PLAN PRACY KOŁA POWIATOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH W STAROGARDZIE GD. NA II PÓŁ. 2020 ROK

1. Dnia 11 sierpnia br.(wtorek) wycieczka z okazji Dnia Dziecka do Kościerzyny (Muzeum Kolejnictwa, Aquapark).
2. Dnia 08.09.br./wtorek/ "Integracja niepełnosprawnych na turnieju kręglowym" - zapisy do 02.09.br.
3. Wrzesień/październik wycieczka do Malborka. Osoby zainteresowane proszę o kontakt po 15 lipca.
4. Dnia 13 października br.(wtorek) spotkanie z okazji Dnia Białej Laski w restauracji "Galeria smaków": godzina 11:00 - zapisy do 6.października.
5. Dnia 18 października br.(niedziela) wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. "HAIRSPRAY" - zbiórka dworzec PKP godzina 14:00 - zapisy do wyczerpania biletów.
6. Dnia 12 grudnia br. (sobota) planujemy zorganizować "Przedświąteczne spotkanie" w restauracji "Galeria smaków" - msza św. o godzinie 11:00 - zapisy do 4 grudnia.
Informuję, iż program ten może ulec zmianie z powodu pandemii Koronawirusa - Covit 19.
Osoby, które mają dostęp do internetu zachęcam do korzystania ze strony www.pzn.org.pl (zakładka aktualności).
Biuro czynne we wtorki i piątki od 11:00 do 13:00.
Telefon kontaktowy 724 888 842

Życzenia Wielkanocne Starogard Gdański

Kiedy Wielka Noc nastanie życzymy Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim członkom i przyjaciołom naszej organizacji życzymy przede wszystkim zdrowia oraz wytrwałości w tym trudnym czasie.

Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim

Dodatkowe informacje