Informacja

Zarząd Koła Powiatowego PZN informuje, iż w miesiącu sierpniu biuro nieczynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

Serdecznie pozdrawiam prezes Joanna Grabowska

BIESIADA W KARCZMIE "POD WYGODĄ" W SUMINIE DNIA 27.07.2021 ROKU

Okres wakacyjny to czas, który sprzyja wyjazdom i spotkaniom ze znajomymi i przyjaciółmi. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszyła się biesiada, którą zorganizowaliśmy dla członków Koła i ich opiekunów. Odbyła się ona 27 lipca br. w Karczmie "Pod Wygodą" w Suminie. Tego dnia 48 osobowa grupa o godzinie 13:00 spotkała się w tym uroczym miejscu by wspólnie spędzić czas. Po przywitaniu przez prezes Joannę podano smaczny obiad. Potem  ruszyliśmy na parkiet. Do tańca grał nam zaprzyjaźniony zespół "Duet Irena i Edmund". Mimo wysokiej temperatury grupa chętnie pląsała i fajnie się bawiła. Między czasie podano kawę i ciasta przy której można było ochłonąć po tanecznych szaleństwach. Wychodziliśmy również na zewnątrz by podziwiać piękne otoczenie. Później wspólnie biesiadowaliśmy przy podanej grillowanej kiełbasce z pieczywem i surówką. To wtorkowe popołudnie upłynęło nam w miłej i serdecznej atmosferze, przy  wspólnych śpiewach biesiadnych piosenek i żartach. Po godzinie 18:00 bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów. 

BASENY SOLANKOWE – PANACEUM NA COVID 19

Dzięki projektowi  "Pozytywne wsparcie" dwudziestoosobowa grupa pojechała do basenów solankowych w Grudziądzu. Wyjazd odbył się 20 lipca br. Tego dnia o godzinie 8:00 busem udaliśmy się do grudziądzkiej geotermii. Na miejscu uczestnicy otrzymali upominki, które przydały się po solankowych kąpielach. Były one dla wszystkich miłą niespodzianką. Przez dwie godziny korzystaliśmy z różnych atrakcji: jacuzzi, biczy wodnych i sauny. Lecznicze właściwości solanek podniosły naszą odporność i wpłynęły korzystnie na zdrowie i samopoczucie po Covid 19. Po intensywnym pobycie czas było zregenerować siły i pojechaliśmy do urokliwego Osieka na poczęstunek. Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się nad jezioro Kałębie zwane "Morzem Kociewskim". Spacerując mieliśmy czas na rozmowy i wymianę doświadczeń jak radzimy sobie z naszymi niepełnosprawnościami. Po tak mile spędzonym dniu w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Starogardu Gdańskiego. Beneficjentom projektu taka forma rehabilitacji bardzo się spodobała i chętnie pojechali by po raz kolejny.

Dzień Dziecka – niepełnosprawne dzieci i seniorzy w Toruniu

Po rocznej przerwie udało nam się zorganizować wycieczkę do Torunia, która odbyła się dnia 29 czerwca 2021r.

Tego dnia 44 osobowa grupa (w tym dzieci z niepełnosprawnością) autokarem pojechała zwiedzić miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. Dla umilenia podróży zostały rozdane słodycze, które były dla wszystkich miłą niespodzianką. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik i zapoznała nas z historią tego uroczego miasta. Pokazała nam Stare Miasto i mieszczące się tam zabytki. Po godzinnym spacerze udaliśmy się do Planetarium na seans pt. „Poza horyzontem”. Przez 40 minut mogliśmy przenieść się w świat kosmosu. Była to ciekawa lekcja astronomii. Następnie przeszliśmy do Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię jego wypieków. Po takim dniu pełnym wrażeń czas było wracać do domu. Jeszcze tylko w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald’s na ulubione przez nasze dzieci zestawy i lody. 

W godzinach wieczornych wróciliśmy do Starogardu Gd. Mimo zmęczenia upałem, na twarzach uczestników wycieczki gościł uśmiech i zadowolenie. Nas to bardzo cieszy, że grupie wycieczka się podobała i czeka na kolejną.

Wyjazd ten został dofinansowany ze środków PFRON.

Baseny solankowe

"Baseny solankowe – panaceum na Covit 19"

Zarząd Koła Powiatowego PZN w Starogardzie Gdańskim informuje, że dnia 20 lipca br. odbędzie się wyjazd na baseny solankowe w Grudziądzu. Dofinansowanie na ten cel otrzymaliśmy w ramach projektu Pozytywne Wsparcie. Projekt obejmuje niepełnosprawnych mieszkańców Starogardu Gdańskiego.  

Chętne osoby zapraszamy do zgłoszenia się w biurze Koła.

Dodatkowe informacje