Pies przewodnik

Chcesz mieć psa przewodnika? Nie wiesz co zrobić?

Weź udział w zdalnym spotkaniu, a dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29.11.2021 r. o godz. 19.00 na platformie Zoom. 

 

Na spotkanie zapraszamy wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku, zainteresowane posiadaniem psa.  W czasie spotkania opowiemy miedzy innymi:

- dlaczego warto być posiadaczem psa przewodnika;

- co trzeba zrobić,  aby stać się posiadaczem psa przewodnika;

- po co są opracowywane standardy i co zyskamy wprowadzając je w życie. 

Odpowiemy także na wszystkie Państwa pytania.

 

Obejrzymy także ciekawy kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby posiadające psa dzielą się doświadczeniami.

A zatem spotkanie 29 listopada na platformie ZOOM. Tym razem proponujemy rozpoczęcie o godzinie 19.00, czas trwania spotkania ok. 2 godziny. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 25 listopada

Żeby uczestniczyć w spotkaniu należy mieć zainstalowaną aplikację Zoom w komputerze lub na telefonie albo posiadać konto na Zoom.

 

Na dzień przed spotkaniem osobom zainteresowanym wyślemy link zapraszający.

 

A już z dzisiaj mogą Państwo obejrzeć spot filmu pod linkiem https://youtu.be/FT4RlOfJZzI

 

Pozdrawiam

Elżbieta Oleksiak

Kierownik Centrum Rehabilitacji

Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych

Wsparcie psychologiczne

Na prośbę Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna przekazujemy informację o realizowanym projekcie pn. "Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz osób najbliższych w czasie pandemii SARS-COV-2".

RUSZA BEZPŁATNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA OSÓB Z ORZECZONĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU I ICH BLISKICH! ZA JEGO REALIZACJĘ ODPOWIADA FUNDACJA CENTRUM EDUKACJI NIEWIDZIALNA!

BEZPIECZNA I KOMFORTOWA FORMUŁA PORADNICTWA DAJE MOŻLIWOŚĆ DOTARCIA DO KAŻDEGO ZAKĄTKA POLSKI!

Poszukujemy 80 osób z orzeczoną niepełnosprawnością wzroku (04-O) i 50 osób bliskich do bezpłatnego projektu „Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz osób najbliższych w czasie pandemii SARS-COV-2" finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Każda z osób otrzyma 10 godzin pomocy psychologicznej w komfortowej formule teleporadnictwa, co umożliwia dotarcie do każdego zakątka Polski.

Projekt obejmuje wsparcie psychologiczne zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zainteresowani powinni zgłaszać się mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , dołączając informację o możliwości przetwarzania danych do celów realizacji projektu zgodnie z RODO. Kontakt telefoniczny: 504-741-214 – Małgorzata Szumowska

Termin przyjmowania zgłoszeń to 15 października 2021r.

Małgorzata Szumowska i Anna Majewska – Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna (www.fcen.com.pl)

Życzenia okazji BL 2021

Życzenia z okazji "Światowego Dnia Białej Laski"

15 października jest "Światowym Dniem Białej Laski". Jest to święto wszystkich niewidomych i słabowidzących ludzi, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami widzenia.

Z tej okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim osobom niewidomym i słabowidzącym oraz ich bliskim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości w przezwyciężaniu codziennych trudności, samych dobrych ludzi wokół siebie oraz dużo, dużo zdrowia.

Życzą Prezes, Zarząd Okręgu oraz wszyscy pracownicy.

Konkurs stypendialny dla niewidomych i słabowidzących studentów

Fundacja "Praca dla Niewidomych" realizuje kolejną edycję konkursu stypendialnego pod nazwą "Warto się uczyć" polegającego na przyznawaniu i wypłacaniu stypendiów studentom i doktorantom z niepełnosprawnością wzroku.

Stypendia zostaną przyznane w wyniku przeprowadzenia konkursu wniosków złożonych przez zainteresowane osoby, a ich ocena będzie oparta na kryteriach zawartych w załączniku nr 1 do regulaminu konkursu stypendialnego.

Spośród uczestników konkursu zostaną wyłonione 3 osoby, które otrzymają stypendium w wysokości 900 (słownie: dziewięćset) złotych brutto miesięcznie, wypłacane przez okres 9 miesięcy roku akademickiego 2020/2021.

W konkursie mogą wziąć udział osoby z całego kraju, które mają niepełnosprawność wzroku, zaliczone zostały do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, kształcą się na studiach jednolitych lub studiach I, II, III stopnia oraz dostarczą do Fundacji wymagane dokumenty do 15 października 2021 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.fpdn.org.pl/konkurs-stypendialny-dla-niewidomych-lub-slabowidzacych-studentow---edycja-20212022.html

Kurs języka angielskiego i hiszpańskiego

Fundacja Strefa Innowacji zaprasza wszystkie chętne osoby do udziału w  drugiej edycji projektu językowego Młodzi Sprawni Językowo. Projekt obejmuje kurs jeżyka angielskiego lub hiszpańskiego oraz warsztaty rozwojowe. Projekt skierowany jest do osób z dysfunkcją wzroku w wieku 14-45 lat z małych miejscowości z całej Polski. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu: 

https://www.sprawnijezykowo.strefai.org.pl/

Dodatkowe informacje