Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Człuchowie 2021

7 października b.r był wyjątkowym dniem dla członków Koła PZN w Człuchowie. Obchodziliśmy nie tylko Międzynarodowy Dzień Białej Laski, który obchodzony jest co rocznie 15 października od 1964 roku, świętowaliśmy również okrągły jubileusz 65-lecie, powstania i działalności koła.

Rok 1956 był pamiętny dla osób z dysfunkcją narządu wzroku mieszkających na terenie powiatu człuchowskiego. Niestety nie zachowały się materiały archiwalne pozwalające zapoznać się z historią stowarzyszenia, jedyne do czego udało się dotrzeć to to, że pierwszym prezesem był Franciszek Jeżewski, a siedziba koła mieściła się w Człuchowie na ul. Zamkowej. Obecnie długoletnim prezesem jest Tadeusz Wielewski.

Podczas spotkania Zarząd Koła PZN, przyznał odznaki Przyjaciel Niewidomego następującym osobom:

Wójtowi Gminy Człuchów Pawłowi Gibczyńskiemu

Pracownikom Urzędu Miasta Pani Grażynie Radziemskiej, Justynie Gołębiewskiej i Dorocie Cieplińskiej.

Za szczególną wrażliwość i działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących.

Następnie wszyscy członkowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli slajdy pokazujące w jaki sposób oszuści działają w sieci i przysłowiowi domokrążcy, prezentację prowadziła nadkomisarz Iwona Woźniak.

Na spotkaniu nie zabrakło muzyki przy akompaniamencie Pana Andrzeja Zielińskiego z zespołem.

Zarząd Koła podziękował samorządowcom powiatu człuchowskiego, za owocną i wieloletnią współpracę.

Turnus integracyjno-rehabilitacyjny w Czarnym

W okresie 21.06 - 04.07.2021 r. grupa 20-osobowa PZN z Człuchowa, przebywała na turnusie integracyjno-rehabilitacyjnym w Czarnym. Wszystkie osoby uczestniczące w turnusie musiały być zaszczepione na Covid-19. Celem wyjazdu była nie tylko rehabilitacja, ale także integracja osób niepełnosprawnych i wyjście z domu. Uczestnicy turnusu mogli sprawdzić swoje możliwości w poruszaniu się na obcym terenie, czy to z przewodnikiem, czy przy pomocy białej laski. Wyjazdy takie sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu i bliższemu poznaniu się chociażby podczas wieczorków tanecznych. Uczestnicy mieli okazję poznać historię Bornego Sulinowa i zwiedzić Zamek Krzyżacki w Człuchowie.

Wyjazd został sfinansowany z odpłatności uczestników i środków PFRON w Człuchowie.

Werbeo

Rynek pracy jest dla wszystkich

TO MOTTO I MOTOR NASZYCH WSZELKICH DZIAŁAŃ

Szanowni Państwo,

Reprezentuję Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która od ponad 20 lat działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Zwieńczeniem naszych działań było utworzenie jedynego, ogólnopolskiego portalu ogłoszeniowego, w pełni poświęconego aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami o nazwie Werbeo. Głównym celem Werbeo jest promocja idei zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, poprzez świadczenie bezpłatnych usług wspierających ich wejście na rynek pracy. Jesteśmy przekonani, że Państwa codzienny kontakt i działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, daje nieprzecenione możliwości w zwiększeniu Ich świadomości o możliwościach aktywnego poszukiwania pracy.

Efektywne korzystanie z portalu

Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób poszukujących zatrudnienia i dlatego zachęcamy do polubienia naszej facebookowej strony WERBEO.PL

Deklarujemy tym samym, chęć publikowania treści związanych z Państwa aktywnością, za pośrednictwem naszych kanałów w social media

Zachęcamy Państwa do poznania naszych stron: Portalu Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami Werbeo (www.werbeo.pl) oraz Serwisu Informacyjnego Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (www.obpon.pl) i przekonania się, że nasze działania są potwierdzeniem słów, które do Państwa kierujemy. Wierzymy, że połączenie naszych sił pomoże wielu osobom z niepełnosprawnościami wejść na rynek pracy i cieszyć się aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym.

Będziemy wdzięczni za informację, czy zechcą Państwo wesprzeć naszą inicjatywę.

Magdalena Zawadzka

Manager Projektu WERBEO.PL

Życzenia Wielkanocne 2021 Człuchów

Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
- Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Zdrowych i spokojnych
Świąt Wielkanocnych
życzy
Zarząd PZN KP Człuchów

Komunikat ws. spotkania integracyjnego

W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Człuchowie, z przykrością informuje swoich członków i sympatyków, że spotkanie integracyjne na Dzień Kobiet w tym roku się nie odbędzie.

Dodatkowe informacje