DZIĘKUJEMY ZA TWÓJ 1%

Szanowni Państwo 

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim serdecznie dziękuje Wszystkim Podatnikom za przekazanie 1% podatku za  rok 2020 na rzecz osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Otrzymane fundusze pomogą członkom starogardzkiego Koła PZN zaspokoić potrzeby w zakresie aktywności i rehabilitacji społecznej.

Nasze działania o charakterze kulturalno-turystycznym motywują osoby z niepełnosprawnością do integracji oraz pokonywania barier.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa pamięć w kolejnych latach.

ŻYCZYMY WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU.

Biała Laska – Jubileusz 70-lecia KP PZN w Starogardzie Gd.

W tym roku nasze święto Międzynarodowy Dzień Białej Laski połączyliśmy z obchodami 70 - lecia istnienia Koła Powiatowego PZN w Starogardzie Gdańskim.   

Z tej okazji  12 października 2021 roku w restauracji „Galeria smaków” odbyło się uroczyste spotkanie przyjaciół  i zaproszonych  gości z członkami Koła wraz z ich przewodnikami. W spotkaniu uczestniczyły 74 osoby, a było ono dofinansowane ze środków PFRON oraz  1% podatku. 

Wystrój sali przygotowany przez koleżanki z Zarządu, nawiązywał do naszego jubileuszu, a gadżety tj. balony, serwetki i kubki z elementem cyfry 70, wprowadziły zebranych w miły nastrój tego wyjątkowego dnia. 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1100.Prezes Koła Joanna Grabowska przywitała zebranych i wszystkim członkom starogardzkiego Koła złożyła z serca płynące  życzenia. Życzyła przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha, radosnych dni bez trosk i ograniczeń. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście: Prezes Okręgu Pomorskiego PZN Krystyna Dzióbek, Prezes Honorowy PZN Ewa Redzimska, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Dyrektor PCPR-u Bartosz Szadokierski, Dyrektorka PSP w Borzechowie Aniela Gila oraz przedstawiciele Polpharmy. Miłą niespodzianką był słodki upominek przygotowany przez uczniów z borzechowskiej szkoły.

Po wielu ciepłych słowach skierowanych do członków i Zarządu Koła, Prezes Okręgu pani Krystyna Dzióbek wręczyła dwie honorowe odznaki PZN. Złotą  otrzymał kol. Janusz Wałaszewski, a  brązową odznakę kol. Jerzy Stypa.

Status członka nadzwyczajnego naszego Koła otrzymała pani Maria Tomana, a legitymacje wręczyła  Prezes Joanna Grabowska.  

Natomiast wyróżnienia za szczególne zaangażowanie  w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych wręczono  koleżankom: Agnieszce, Hannie, Teresie i koledze Józkowi. 

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie sprawozdania merytorycznego z działalności Koła za okres dwuletniej pracy Zarządu. 

Ciekawym momentem było wysłuchanie kol. Wiesi Hiler, która opowiedziała o swoim członkostwie w starogardzkim Kole.

Na zakończenie części oficjalnej, wprowadzając  nas w radosny nastrój, kol. Paulina zaśpiewała piosenkę i tym samym zachęciła do dalszego świętowania.

O godzinie 12:00 wspólnie zasiedliśmy do obiadu, a po nim podano kawę i podzielono jubileuszowy tort. Święto umilił nam zespół kociewski „Rokocinianki”, który  wesołymi piosenkami zachęcił  do wspólnej zabawy. Wszyscy chętnie ruszyli na parkiet. W rytmie ludowych przyśpiewek świetnie się bawiliśmy. 

Nasze święto upłynęło w serdecznej atmosferze i trudno było  nam się rozstać. Mamy nadzieję, że w krótce znowu się spotkamy. 

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni 2021

Dnia 9 października 2021r. członkowie starogardzkiego Koła PZN ze swoimi przewodnikami wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. „HAIRSPRAY”. To historia nastolatki, której marzeniem jest występ w znanym telewizyjnym widowisku. Takie wyjazdy o charakterze kulturalnym cieszą się dużym zainteresowaniem, a ten radosny i pełen entuzjazmu musical zostanie długo w naszej pamięci.

Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków PFRON, a uczestniczyło w nim 50 osób.

Informacja

Zarząd Koła Powiatowego PZN informuje, iż w miesiącu sierpniu biuro nieczynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

Serdecznie pozdrawiam prezes Joanna Grabowska

BIESIADA W KARCZMIE "POD WYGODĄ" W SUMINIE DNIA 27.07.2021 ROKU

Okres wakacyjny to czas, który sprzyja wyjazdom i spotkaniom ze znajomymi i przyjaciółmi. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszyła się biesiada, którą zorganizowaliśmy dla członków Koła i ich opiekunów. Odbyła się ona 27 lipca br. w Karczmie "Pod Wygodą" w Suminie. Tego dnia 48 osobowa grupa o godzinie 13:00 spotkała się w tym uroczym miejscu by wspólnie spędzić czas. Po przywitaniu przez prezes Joannę podano smaczny obiad. Potem  ruszyliśmy na parkiet. Do tańca grał nam zaprzyjaźniony zespół "Duet Irena i Edmund". Mimo wysokiej temperatury grupa chętnie pląsała i fajnie się bawiła. Między czasie podano kawę i ciasta przy której można było ochłonąć po tanecznych szaleństwach. Wychodziliśmy również na zewnątrz by podziwiać piękne otoczenie. Później wspólnie biesiadowaliśmy przy podanej grillowanej kiełbasce z pieczywem i surówką. To wtorkowe popołudnie upłynęło nam w miłej i serdecznej atmosferze, przy  wspólnych śpiewach biesiadnych piosenek i żartach. Po godzinie 18:00 bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów. 

Dodatkowe informacje